AZ hebben ontvangen.Vreemd, ik heb hem al fluitconcert.Wooter is nu wel erg goed. enkele maanden in huis. Ik zie in de verte Ajax zit in een moeilijke periode. Ik moe iemand met een koelbox met daarin ijsjes dig aan. Een lief buurjochie, prachtig in lopen. Ook met Arena's betalen, graag. trainingspak gekleed, gaapt me aan alsof ik Pelé doet de aftrap. Ouderen staan op. Ik een buitenaards wezen ben. Ik ben blijk- zie nog steeds lege plekken. Dit stadion zou baar niet meer van deze tijd. Het is weer toch elke wedstrijd uitverkocht zijn? Na erg stil. Mooi is wel het opzwepende ge- 1.46 minuut is er het eerste geel. 'Daar ho- klap bij een hoekschop, overgewaaid van ren we engelen zingen', klinkt het.We zijn de atletiek. Er volgt een batterij corners, weer onder elkaar. Bij een overtreding van een NAC-speler volgt een oorverdovend Scoren lijkt een obsessie te worden voor Ajax. 'Knollentuin, knollentuin', oordeelt de NAC-aanhang. Mijn gedachten dwalen af.'Let's make things better', schreeuwt Philips in grote blokletters. Het stelt me ook al niet gerust. Ik schrijf op: 270 minu ten Ajax in De Arena zonder goals. Dan komt de ontlading. Negen minuten voor tijd. Kiki Musampa. Uit tienduizenden kelen hoor ik 'Jaaaaaaaa'. Het is als een orgasme van iemand, die maanden aan geheelont houding heeft gedaan. De wave komt te rug. In de laatste seconde is er nog die kopbal van NAC. Naast. Buiten het stadion moet het legioen over een paar loopplan ken. Wachten, wachten, wachten. Het is weer net als vroeger. Ajax-AZ. Ik loop verkeerd bij het stadion. Bij de ronding van de Arena prikken ver schillende luchten in mijn neus. Parfum, eau de toilette en weed.Veel mensen met paraplu's. Ze hebben waarschijnlijk de lek kage gezien tijdens de slotmanifestatie van de Uitmarkt. Het veld ziet er redelijk uit. Groundsmen egaliseren de mat na de war- ming-up. Ajax speelt met Menno Willems,Arnold Scholten en RodyTurpijn. Alles lijkt ook tegen te zitten. Een waslijst aan gebles seerden. AZ is minutenlang in balbezit. Het is doodstil. Je hoort de regen gezellig op het dak kletteren.Voor de vrije trap van Frank de Boer is er weer dat ritmische ge klap. In de winkelhaak, raak. Het publiek komt los.Turpijn maakt leuke bewegingen, de ogen van mijn buurjochie stralen. Ge fluit als de wave niet wordt doorgezet. Ronald de Boer lijkt weer iets van zijn bril le terug te hebben. Hij draait verdedigers weer dol. Het volleybal-systeem met meerdere speelballen werkt goed. Er hoeft niet meer te worden gewacht, totdat de bal uit de gracht is. Het bevordert de snel heid. In de rust zie ik een jongen met een T-shirt met daarop 'four o nine', duidend op ons vak. In de tweede helft vraagt Patrick Kluivert zelf om een wissel. Later verklaart hij in de pers dat de fluitconcerten van de toe schouwers hem braken. Dat moeten we niet meer doen. Laten we het postief hou den. Overmars komt in het veld. Het wordt weer duidelijk dat er mensen in het stadion zitten. Een grote ovatie valt hem ten deel. Even heeft Ajax weer dat onover winnelijke uit De Meer. Alles loopt ge smeerd. Dan ebt het weer weg. Frank en Ronald de Boer hebben ruzie, alsof ze weer als vroe ger op het schoolplein knikkers staan te verdelen. Er komen kansen voor AZ, maar geen doelpunten. In De Arena begint Ajax de wedstrijden nog steeds met 0-0. De au tomatische voorsprong is nog ergens on derweg tussen de Middenweg en de Bur gemeester Stramanweg.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 51