m IFE LUCKY AJAX ge vraag aan Wever („Wat doe je nou te genwoordig"), want het antwoord („ik zit in de WAO") ging het hele stadion rond. Heinz Stuy bulderde de naam van zijn bi stro in de miccrofoon. „Lekker eten" voegde hij er voor alle zekerheid aan toe. Beroeps-ex-Ajacied Sjaak Swart glom on dertussen van trots. En... anders dan in 1971 tegen Panathinaikos, werd hij nu niet uit het veld gehaald. De intocht van deze helden met hun Euro pacup was het startsein van een prachtige parade van koetsen met paarden, onder meer bevolkt door Griekse godinnen en gewonnen trofeeën. Ook de Griekse held I Ajax was aanwezig.Tot slot voegde de meest recente succesvolle Ajax-generatie voegde zich op het podium bij de jongens van begin jaren zeventig voor een geza menlijke kiek. Het Paard vanTroje deed ondertussen moeilijk. Dit was voor de tribunevakken B en A geplaatst, waardoor de toeschouwers het zicht op veld was ontnomen. Na luid keelse protesten begon het paard aan een omzwerving, waarna het na lang dralen voor een leeg tribunevak werd gestald (eureka!). 'Lucky Ajax' had inmiddels in de midden cirkel plaatsgenomen. Een mooi gezicht, dat echter al vrij snel ietwat pijnlijk werd, want de oudere spelers moesten (of ble ven) langdurig op hun frisse plek staan. Het leek wel of zij waren 'vergeten', nu alle successen breed werden uitgemeten. Na zo'n drie kwartier dropen zij zelf maar af, wat Ron Brandsteder niet echt opmerk te. Deze had meer oog voor de 2 brothers on the fourth floor. De 'house-act' werd met gebabbel over hitlijsten afgekondigd, terwijl vijftig meter verderop gerenom meerde Ajacieden stonden kou te lijden! Stijlvoller was het gezang van professione le musicalsterren en muzikanten. Imca Ma rina was er ook. Een violiste begeleidde Ajax-supporter Joark, die een zelfgeschre ven gedicht over De Meer voordroeg. De emoties sloegen te zeer toe, want de twee laatste zinnen kreeg Joark niet meer uit zijn keel. En de klok, die tikte steeds verder weg. Vanuit een hoogwerker daalde een 'engel' neer, met in haar hand een enorme sleutel, die symbolisch overgedragen zou worden aan Michael van Praag. De voorzitter be vond zich echter op de tribune, zodat de presentator vergeefs naar Van Praag zocht. Deze haastte zich naar beneden en nam enige minuten later toch de 'sleutel' van

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 24