DE ZIEL LIGT NOG IN 'DE MEER' gen 61 augustus jongstleden was het dan definitief zover: na bijna 62 jaar I mogelijke manieren was er de maanden daarvoor reeds afscheid I competitiewedstrijd tegen Willem II, via de merchandising en veel, media. Maar op die warme dinsdagavond in augustus was het écht de laatst maar de ziel zou niet verloren gaan, e keer. Het Ajax-stadion ging dicht, zo was de bedoeling. Een verslag van |en emotionele sluitingsavond. was De Meer verleden tijd. Op alle omen: in de laatste heel veel items en verhalen in de De sluitingsceremonie was speciaal be doeld voor de echte fans: seizoenkaart houders en eventueel leden van de sup portersvereniging. Veel mensen kon De Meer de laatste avond niet herbergen. Slechts de beide tribunes aan de lange zij de waren toegankelijk voor het publiek, vanwege de plaatsing van een podium en een zittribune voor genodigden. Vooraf was er op de voorvelden 'amuse ment', alwaar een feestterrein was inge richt. Een misverstand dat bij vrijwel alle organisatoren van grote voetbalevenemen ten leeft is dat iedereen zit te wachten op schnabbelartiesten als Hans Versnel of la waaierige mobiele disco's van omroepen als Veronica. Natuurlijk, genoeg mensen (kinderen) beleven plezier aan dergelijke grootst gemene delers, maar vergeten wordt dat voetballiefhebbers niet allemaal lid van Veronica zijn.Veronica's zomertruck stond gelukkig aan de straatkant opge steld, zodat het populaire lawaai elders op de velden relatief meeviel. Her en der stonden eet- en drinktenten opgesteld, de onvermijdelijke sponsorkramen waren er

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 19