COLUMN*VAN PRAAG Er zijn beroemde voetbal stadions in de wereld. Namen als Nou Camp, Wembley, Anfield road, San Siro, maar ook de Kuip, Monnickenhuizen en Diekman klinken ons bekend en als muziek in de oren. 'De Meer' scoort uiteraard ook heel hoog als het om bekende stadions gaat. Men spreekt er met eerbied en warmte over. Ik ook. tovftrrices trots zijn op deze nieuwe rock tempel. Maar er is nog een stadion en wel dat van ons nieuwe complex: de Toekomst. De tri bune is met haar moderne dak een ge- zichtsbepaler van jewelste in de omgeving geworden. De zeven velden zijn mooi en knus. Ons clubgebouw ademt historie en vernieuwing uit. We zullen er ons geweldig in thuis voelen. Het zal dan ook een genot zijn om binnen kort beide nieuwe lokaties te kunnen be trekken. Ik wens u allen een fijn voetbalseizoen toe. Michael van Praag Want wat is de ArenA toch een onverstel baar mooi, warm en gezellig stadion ge worden. Wat zullen we hier, ondanks de afmetingen toch behoorlijk dicht op het veld, kunnen genieten van ons team en van de ontegen zeglijk geweldige sfeer die hier zal heersen. Van kinds af aan betekende voetbal 'De Meer' voor mij en er zijn veel mensen voor wie dat in nog grotere mate geldt, ledereen heeft dan ook wel zijn of haar ei gen gedachten bij het verlaten van dit, in zijn eenvoud, zo bijzondere stadion. En als ik nu dan nog even in de Bestuurs kamer kom en constateer dat de bekers al uit de prijzenkast zijn gehaald, dat er hier en daar nog wat oud, met stof overdekt rgfebilair staat, dan bekruipt mij opeens l^rgevoel van: het is menens, we gaan nu echt weg en dan voel ik de weemoed, maar even later ook de spanning van het nieuwe. Wat kan Ajax trots zijn op haar nieuwe huis, wat kan Amsterdam trots zijn op haar nieuwe 'landmerk' en wat kan Nederland trots zijn op dit stadion, dat alle aandacht van de Europese en Wereld bonden van ie dere tak van sport op zich gericht weet. En wat kan muziek minnend Nederland

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 5