LVor/ r^RS^ Open brief aan alle leden Supportersvereniging Ajax Amsterdam, 2 augustus 1996 Betreft: Abonnement Ajax Magazine Beste Clubleden, Sinds de oprichting, ruim 4 jaar geleden, is het niet eerder voorgekomen dat ondergetekende zich ais voorzitter tot u richt via een open brief die wordt afgedrukt in ons prachtige clubblad "Ajax Life". Er is in de afgelopen 4 jaar enorm veel veranderd. De vereniging is uitgegroeid tot een legioen van meer dan 70.000 leden. Dat is bij voorbeeld anderhalf keer de capaciteit van de Amsterdam ArenA. Het is een eer om voorzitter te zijn van zo'n grote Ajax Familie. e gigantische groei van het ledental heeft echter ook diverse keerzijden. Over één daarvan wil ik het met u hebben in deze brief. Het betreft het Ajax Magazine. Bij de oprichting had het bestuur van de Supportersvereniging Ajax bedongen dat er 5.000 exemplaren per nummer gratis verspreid konden worden onder onze leden. Na een jaar hadden we 5.000 leden en konden we tevreden terug kijken op deze geste aan onze leden. Door de explosieve groei in het tweede jaar waren we genoodzaakt om een bedrag bij te betalen boven de eerste 5.000 exemplaren. Dat deden we met plezier want door de groei gingen we de strijd aan met Feyenoord om de grootste supportersvereniging van Nederland. Ook in het derde jaar bleef het ledental toenemen.Tot een zodanige hoogte dat we er vorig jaar niet meer onderuit konden om het Ajax Magazine niet meer gratis te verstrekken.Voor wie dat wilde, was er de mogelijkheid om tegen het aantrekkelijke bedrag van Fl. 20,= een jaarabonnement op het Ajax Magazine af te sluiten. Ruim 15.000 leden hebben van dat aanbod gebruik gemaakt. Aan de vooravond van het seizoen '96/'97 staan er grote veranderingen op stapel. Door de groei van het aantal seizoenkaarthouders van 16.000 naar 36.000 het komende seizoen, de stijging van de papierprijzen en de vergroting van de omvang van het blad is het niet mogelijk om het aanbod van vorig jaar te handhaven. doet ons pijn, maar we hebben begrip voor de argumenten die de uitgever van het Ajax Magazine heeft om de abonnementsprijs te verhogen. Niet alleen u, als lid van onze vereniging, heeft met deze abonnementsverhoging te maken. Ook de nieuwe seizoenkaart houders krijgen ermee te maken.Tot nu toe werd het Ajax Magazine "gratis" verspreid onder de seizoenkaarthouders. Met ingang van dit seizoen moeten de nieuwe seizoenkaarthouders een abonnement nemen en ontvangen het blad dus niet meer gratis.Voor Fl. 32,50 ontvangen de nieuwe seizoenkaarthouders de presentatiegids en de overige 7 nummers van jaargang '96/'97. De seizoenkaarthouders krijgen hierover nog nader bericht van A.F.C. Ajax. A/s lid van onze vereniging kunnen wij u het abonnement op het Ajax Magazine aanbieden voor dezelfde prijs die geldt voor nieuwe seizoen kaarthouders. Ook u betaalt dus slechts Fl. 32,50 voor de 8 prachtige nummers van het Ajax Magazine in het seizoen '96/'97. Wij als bestuur zijn tevreden met het aanbod dat we u kunnen doen. Wanneer u geen lid van onze vereniging bent, dan zou de abonnementsprijs Fl. 60,- bedragen. U geniet derhalve een korting van maar liefst Fl. 27,50 Ik hoop u als voorzitter van het bestuur van de Supportersvereniging Ajax voldoende te hebben geïnformeerd. De keuze is aan u! Wanneer u een abonnement wilt, dient u Fl. 32,50 voor 15 augustus a.s. over te maken op bankrekening 56.89.17.650 t.n.v.Tema onder vermelding van uw lidnummer van de Supportersvereniging Ajax. Mede namens het bestuur wens ik u een goed en sportief seizoen '96/'97 toe. Met vriendelijke groeten, Theo Pouw Voorzitter

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 47