1e EEUW OOR AJA>1IFE MEGA-THEATER? sen.We beschikken ook over ruimten om workshops en confe renties te houden. Op dat vlak zijn we al tot half januari volge boekt." „Een kerstshow met artiesten met daaromheen allerlei kramen van winkeliers, die allerlei toepasselijke artikelen verkopen. Dat kan ook. Disney on Ice door een ijsvloer in de ArenA neer te leg gen, lukt ook. Het hoeft niet zo te zijn dat de gehele oppervlakte wordt gebruikt. Door mobiele tribunes te plaatsen, kan ook een klein stadion worden gecreeerd.Verder is hier de start en finish van de eerst komende marathon van Amsterdam en de opening en sluiting ceremonie van de Gay games in 1998." „Verder beginnen we in september weer met de betaalde rond gingen door de ArenA.Vanaf begin volgend jaar gebeurt dat in ibinatie met een bezoek aan het Ajax-museum, dat twee ver diepingen gaat tellen. In totaal bekeken al 180.000 mensen een ge bouw, dat nog slechts in aanbouw was. Dat is toch gestoord? Het is waarschijnlijk chemie tussen de ArenA en de toekomstige be speler." „Het lijkt ook wel of er steeds meer vraag naar groot schalige evenementen. De mensen worden steeds eenzamer en zoeken elkaar op. De EO-landdag trekt 40.000 aanhangers en ook Yomanda krijgt massa's volk op de been.We doen echter niet al les. In principe komt hier alleen kwaliteit binnen. De Zwarte Markt van Beverwijk halen we niet naar de ArenA." Elk programma dient dus klasse uit te stralen, zoals ook de acco modate haar allure heeft. Het gemak begint al op de heenreis. „Er lopen om de ArenA vier grote wegen. Onder het stadion zijn 2500 parkeerplaatsen en 11.000 in de directe omgeving.Verder lig gen in de nabijheid drie trein- en twee metrostations, terwijl straks de Hoge-Snelheidslijn uit Parijs en Brussel hier ook nog stopt." De service krijgt vlakbij het stadion een vervolg, als de bezoeker wordt opgevangen door één van de talloze stewards. Zij kwamen met Ajax mee vanaf De Meer of doen het als studieproject voor de academie voor Lichamelijke Opvoeding. In de ArenA vangen 58 medewerkers de supporters op om hen naar hun kuipstoel te «jzen, alsof het een bioscoop betreft. De bedoeling is dat de ndagse voetbalwedstrijd een omlijsting krijgt in de vorm van een randprogramma. Op de immense videowalls hoog boven de tribunes komt eenAjax-journaal.dat beelden en interviews met de vedetten vertoont. Fans kunnen tussentijds honger of dorst stillen bij een van de tientalle horecagelegenheden, waar het as sortiment groter zal zijn dan de traditionele knakworst, zak patat en een beker bier.Te midden van het gedrang van anderen zoeken naar kleingeld in de portemonnee, dat is ook niet meer nodig. Betaling gebeurt via een speciale creditcard, die verkrijgbaar is met verschillende waarden. Na de aankoop gaat de pasje door een sleuf en wordt het bedrag vanzelf afgeschreven. „Op deze manier kunnen er twee keer meer mensen worden geholpen.", licht Gaasterland toe. Hij voelt zich gevleid in de ArenA te mogen werken. „Het is iets om als Hollander verschrikkelijk trots en zuinig op te zijn.We moeten leren hiervan te houden. Eigenlijk dienen we hier een beetje on-Nederlands met elkaar om te gaan. Het zakje van de kroket moeten we niet op de grond gooien, zoals we dat thuis ook niet doen. De drinkbekers gaan we verzamelen, ook dat is milieuvriendelijk. Het moet nog zo worden als in Disneyland in Amerika, daar vind je ook geen propje papier op de grond. Het bezoek aan een wedstrijd van Ajax moet een zondag uit zijn, een soort feestje eigenlijk." „Als ik op de snelweg rijd en het stadion zie, krijg ik nog steeds vlinders in mijn buik."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 33