AFSCHEIDSPENNING Bij Drijfhout edelmetaal is het idee onstaan om een afscheids- penning van 'De Meer' te ontwerpen. Daarnaast wordt er hard gewerkt aan de openingspenning van De Amsterdam ArenA. Drijfhout BV, sponsor van Ajax, levert de grondstoffen aan voor de zilveren penningen. De Nederlandse Munt, producent van alle munten in Nederland, slaat 'De Meer' penningen. Hoe onstaat de Munt? 1Met behulp van o.a. een oude foto wordt door De Nederlandse Munt een ontwerp gemaakt. 2. Nadat de tekening is goedgekeurd kunnen de graveurs gaan graveren in een gipsmodel. Dit model staat in een verhouding van 1:4 ten opzichte van de uitein^ delijke penning. Dit gebeurt om zoveel mogelijk details weer te kunnen geven. 3.Van dit gipsmodel wordt een kunststof model gegoten. 4. Op een reduceerbank wordt vervolgens het kunststof overgebracht naar een moederstempel. Dit moederstempel is gemaakt van hard staal. 5.Van de moederstempel worden kopieën, zogenaamde werkstempels gemaakt 6. Met een pers van 200 ton worden 3 a 4 penningen per minuut met de hand geslagen. Na 500 a 600 stuks moeten de stempels weer opgeknapt worden. Dit gebeurt 5 a 6 keer. Daarna worden de volgende werkstempels gebruikt. 7.Tijdens het slaan van de penningen komt er een medewerker van De Waarborg om te controleren of het opgegeven gehalte ook werkelijk een gehalte van zilver .925 heeft. 8. Nadat de penningen zijn geslagen, moet de penning in een plastic doosje verpakt wor den om te voorkomen dat er vingerafdrukken opkomen. j/;

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 24