AJAJ1IFE DENNIS SCHULP (19-1-1978) ARNO SPLINTER (29-8-1977) DE VERWACHTINGEN: „Voor het team zijn mijn verwachtingen dat we ge woon weer kampioen worden. Verder moeten we de toernooien die we spelen, allemaal proberen te winnen en dan ook nog met zo aantrekkelijk mogelijk voetbal. Voor mezelf geldt dat ik ook zo goed mo gelijk moet blijven presteren en spelen zo als ik nu doe. Als alles goed loopt, mag ik volgend seizoen misschien de stap naar het tweede team maken. Als ik die stap nog niet mag maken, dan voetbal ik ge woon nog een een jaar in de A-junioren want daar ben ik dan nog jong genoeg voor." HOE HETVERDER GING: De ver wachtingen voor het team kwamen inder daad uit. Het team werd ondanks een aan tal probleem-wedstrijden toch gewoon kampioen. Arno's spel overtuigde de men sen van Ajax van zijn kunnen en hij speelt dit seizoen in het tweede team de meeste wedstrijden op zijn eigen positie, namelijk die van centrale verdediger. Voor Arno bleef het dit seizoen niet alleen bij wed strijden van het tweede team. Gedurende de wedstrijd van Ajax I tegen Real Madrid mocht hij plaats nemen op de bank en ge durende de winterstop mocht hij zijn tas inpakken om mee te reizen naar Israël. Een ander elftal dat een aantal keer gebruik heeft gemaakt van zijn diensten is de AI Door een aantal vervelende blessures ont brak er in dit team een echte nummer vier. In de toppers tegen Feyenoord en ZZ werd Arno geleend van het tweede elftal en of het nu door zijn kwaliteiten kwam of niet: beide wedstrijden werden winnend afgesloten door de Ajax Al. De verwachtingen zijn tot nu toe dus uit gekomen en wat de toekomst betreft: Dat is nog afwachten! Na een aantal verdedigers en een midden velder werd de aandacht in april 1995 (jrg.2, nr.2) gericht op een typisch Ajax- produkt, namelijk op een echte aanvaller. Een echte Amsterdammer die via deVole- wijckers uit Amsterdam Noord en scou ting op Voorland terecht kwam en over tredingen van de tegenstanders het liefst beantwoordt met een doelpunt. DE VERWACHTINGEN: „Omdat ik eerste-jaars A-junior ben, verwacht ik nog een jaar in de Al te spelen. En hoe het daarna loopt, ach ja, de tijd zal het leren." HOE HETVERDER GING: De titel van topscorer in de landelijke ere-divisie liep Dennis net mis, een grote teleurstel ling voor deze echte spits. De teleurstel hij, na slechts een half seizoen als basisspe ler van de AIvervroegd de stap naar het tweede team. Hij was in dat seizoen nog slechts eenmaal te bewonderen in de Al namelijk in de kampioenswedstrijd, in wel ke hij ook nog een keer doel trof. Voor de Al betekende de overstap van Kiki het verlies van een belangrijke speler en een goede aanvoerder. Voor Kiki zelfwas het een terechte beloning voor zijn goede presteren. De grootste beloning moest echter nog volgen. In mei I995 kwam deze: een echt A-contract, zodat hij de overstap naar de A-selectie mocht maken.Vanaf het begin van dit lopende seizoen is dit grote talent een vaste kracht binnen de A-selectie en er wordt al regelmatig een beroep gedaan op zijn kwaliteiten, die hij dan aan het gro te publiek mag laten zien. wens van Kiki Musampa om de over stap naar het tweede team te mogen ma ken, kwam dus eerder dan verwacht uit. Het is nu aan Kiki Musampa om zijn groot ste wens waar te maken en uit te groeien tot een basisspeler van Ajax I In februari 1995 (jrg.2, nr. Iwas het woord aan een jeugdspeler met een over tuigende en duidelijk mening, die door de supporters van Ajax gedeeld wordt: „Een betere club kun je niet krijgen!" Een speler die met voetballen begon bij S.V.AImere en sinds zijn negende jaar al deel uit maakt van de Ajax-familie. ling verdween op slag toen Dennis in mei 1995 een A-contract aangeboden kreeg, een contract dat hem voor drie seizoenen aan Ajax verbond. De verwachting van Dennis dat hij zijn kunsten nog een jaar lang op de zaterdag middag mocht laten zien kwam niet uit. De dinsdag- en donderdagavond werden met ingang van seizoen 1995-1996 zijn vaste voetbalavonden. Zijn plek in dit team was afwisselend die van rechtsbuiten of op zijn eigen plekje, in de spits. De stap van de Al naar het tweede is een behoorlijk grote en onze spits ervaart nu wekelijks de echte tegenstand. Gedurende de winterstop mocht het ta lent mee naar Israël en merkte dat het er bij het eerste team nog zwaarder aan toe gaat. Ondertussen is het echte debuut in het eerste elftal ook al gemaakt. Een inval beurt die in de toekomst hopelijk gevolgd gaat worden door een vaste plek bij de A- selectie. Mendel Witzenhausen, Kiki Musampa,Arno Splinter en Dennis Schulp: vier talenten uit de Ajax-school.Voor drie van de vier geïn terviewden geldt dat hun verwachtingen zijn uitgekomen. Aan hen is het nu om hun droom helemaal waar te maken en een plek te veroveren in het eerste team. Of dit ze gaat lukken: De tijd zal het leren! Redactie: Regelmatig bereiken ons brieven en verzoeken aan of over spelers van het tweede team of van de AIDit wordt door ons en de spelers zeer gewaardeerd. Post betreffende deze spelers kun je gewoon naar het bekende adres sturen onder vermelding van de naam van de speler.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 47