■Mi AMSTERDAM HEEFT EN HAARLEM DE DE HAARLEM CUP 1996 V ajajufE I (ADVERTORIAL) edereen zou denken dat Amsterdam qua grootte en met Ajax een voortrekkersrol op het gebied van voetbal vervuld. Niets is minder waar. Haarlem daarentegen is op het gebied van voetbal een voortrekker: de Easter Cup, Liberation Festival, Haarlem Soccer Classic, Musquito Cup, Mayday Challange en last but not least de 'Haarlem Cup' ^HAARLEM X CUP 1996 5L De elfde SOCIALE WAARDE 37 I -*•*!- Het kan niet op en er is nog meer. Wat te denken van de Haarlemse Honkbal- en Bas- ketbalweek. Een stad onder de rook van Amsterdam die op sportgebied in Nederland een leidende rol speelt. De Haarlem Cup is het groot ste voetbaltoernooi in Ne- w derland en is voor de komen- mW de drie jaar financieel door Coca Cola gegarandeerd. Deze garantie staat er niet voor niets. De organisatie wil in 1997 het grootste toernooi van de we reld organiseren. Dit siert de organisatie, maar ook Haarlem. Hier ga je als voetballiefhebber 1 uit je dak. Het grootste toer- nooi van de wereld, bij ons! f Wauw. Coca Cola Haarlem Cup is, zoals het gekke getal al zegt, een feestnummer. Geen carnaval, maar een bijzonder jaar voor Haarlem. Het is op dit mo ment 750 jaar geleden dat de Graaf van Hol land stadsrechten verleen de aan Haarlem.Tijdens de Haarlem Cup is het dan ook goed vertoeven in de feestelijk versierde historische binnenstad. En zie daar, alle ingrediënten voor een sportieve en gezellige week zijn aanwezig. In dit grootste toernooi van Nederland 0, spelen tussen de 400 en 500 teams, waaronder 100 tot 150 buitenlandse teams, om de prijzen. Ruim 3.500 teams (dit betekent ruim 60.000 actieve voet- ballers(sters)) uit 55 verschillende landen bezochten in de afgelopen tien jaar dit toernooi. Onder leiding van de toenmalige coach Jo- han Cruyff won Ajax viermaal de Cup: In 1986 deA-l,in 1987, 1989 en 1990 de C-l. Na 1990 nam Ajax geen deel aan dit toernooi. In totaal zijn de 137 Haarlem Cups, die tussen 1985 en 1995 werden ver deeld, gewonnen door 137 teams af komstig uit 23 ver schillende landen. In Nederland waren dat o.a. ons aller Ajax, Pee Zwolle, FC Haarlem, EDO Haarlem, PSV, FC Den Haag, etc. Uit het buitenland waren dat Queens Park Ran gers, San Ignacio,Vic toria Moscow, Canada 3000,Turkiyemspor, Nottingham Forest, etc. Het toernooi vereist een enorme, goed geoliede organisatie. Jeroen Guliker, mede organisator, roemt dan ook de 500 vrijwilligers die zich belangeloos inzetten. „We zijn het hele jaar met de organisatie bezig. De organisatie is verdeeld in ver schillende commissies, zoals de kookcommissie, tucht-, scheidsrech ters-, op- en afbouwcommissie, etc, maar ook de gastgezinnencommissie is van onschatbare waarde voor het toernooi, leder heeft zijn eigen taak. Het is net als bij Ajax, één grote fa milie, daar ligt de kracht van onze organisatie." De sociale waarde die het toernooi met zich mee brengt is groot. Zo wordt er een discofeest georganiseerd voor de duizende kin deren, een afscheids-barbecue waar 3000 man in anderhalf uur tijd van hun natje en hun droogje worden voorzien, de Spaanse avond, de Suri naamse nacht enzovoort. Als je dit leest, denk je in de eerste instantie niet aan Haarlem of Nederland, maar aan een grote droom. Dat dro men werkelijkheid kunnen worden laat de Haarlem Cup 1996 zien. De hoofdstad van Nederland is van 30 juli t/m 3 augustus de feestende stad Haarlem. De deelname aan dit toer nooi is gratis, ook dat nog. Het is moeilijk te geloven dat zo iets be staat, maar zien en er bij zijn verhel derd alles. Ik ben er bij, u ook?

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 43