ajajufe AJAX-JUVENTUS g§^*ïhs«if! De beelden spreken voor zich... Dat colosseum in Rome is mooi, maar onze ArenA is in betere staat De witte krijtstip voor het doel aan de Noordkant deed alles wat maar Ajax was sidderen. Het fortuin, dat Ajax zo lang toe lachte, nam in deze voetbalnocturne afscheid van de rood-wit- ten en koos voor het wit-zwart uit Turijn. Na 125 minuten van spanning en hartstochelijk voetbal duwde niet Ajax' aanvoerder Danny Blind, maar collega-captain Gianluca Vialli de Cup met de grote oren de inkt-zwarte hemel in. De teleurstelling bij de supportersschare, die de Noordkant van het stadion bevolkten, was enorm. Doffe pareltjes verschenen in de ooghoeken van menigeen nadat nummer 14 van Juventus Jugovic Ajax het genadeschot toebracht. Wildvreemden zochten steun bij elkaar en schreeuwden de pijn van zich af.Terneerge slagen klapten de 21.000 toen de Nieuwe Kampioen onder aan voering van Luca Vialli onderaan de hoge tempelwanden ver scheen en vervolgens de zilveren bokaal aan de Amsterdamse aanhang showde. Dat internationale sportverbroedering in de huidige tijdsgeest past, bewezen beide clubs eens te meer. Het diepe respect dat beide teams voor elkaar toonden was groots. Twee Romeinse Carabinieri, die op de Piazza Novana een oogje in .het zeil hielden, betuigden tevens hun steun aan de huidige We reldkampioen. „We hope that Ajax wins the cup", hakkelde het blitse tweetal in hun beste Engels. Over het verloop van de Ne derlandse invasie in de hoofdstad waren ze dik tevreden. Ondanks een steekpartij op dinsdagavond, waarbij vier supporters gewond raakten, waren er geen noemenswaardige incidenten. Francesco Moneti, supporter van Lazio Roma en dus natuurlijk voor een dag aan de zijde van Ajax, is journalist van het clubblad Lazialita. Hij roemt het spel van Ajax. „De organisatie bij dit jonge team is ver schrikkelijk hecht. Dit is vooral de verdienste van Louis van Gaal, die met zijn moderne visie Ajax een nieuwe impuls heeft gegeven. Laziotrainer Zdenek Zeman heeft dezelfde ideeën alsVan Gaal. Geweldig is het spel van deze ploeg. Ook als het verliest van Ju ventus blijft het de topper van het moderne voetbal." In het chique Sheraton Golf stonden de ont troonde kampioenen de vaderlandse pers te woord. Louis van Gaal hield zijn toehoorders voor dat het verlies vooral alles te maken had met gebrek aan vorm bij diverse Ajacieden. Het gemis aan absolute concentratie en scherpte voor een Final bij sommige Ajacieden leek even- }wel een waarschijnlijkere reden. Eerder vroeg ik op Fulvio Bernardini, het trainingscomplex van AS Roma, een reactie van Ronald de Boer. Op de vraag 'wat de finale voor hem betekende', ant woordde de nummer 6 zuinig: „De final dient ge woon gewonnen te worden. Er bestaat geen spanning, ledereen is relaxt, dat was tegen Milan wel anders. We hebben het allemaal al eens meegemaakt. De tegenstaander doet me hele maal niets.Voorts zijn wij afhankelijk van de vorm van de dag, net zoals in de wedstrijd tegen Panathinai- kos." Volgens de avantgardist van het mondiale trainerskorps Louis van Gaal was het gemis aan scherpte te wijten aan de vele vraagtekens in zijn selectie. Frank de Boer en Patrick Klui vert waren door het versnelde herstelprogramma nog niet he lemaal topfit. Dat het pijnlijke verlies tegen de Italiaanse sterrenploeg bij ie dereen die een Ajax-hart heeft dagenlang doorwerkte als een flinke kater, is logisch. Er is echter een geruststelling: Volgend jaar zijn we er weer. Peter Wemelink

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 37