HANS WERDEKKER HET BALGEVOEL VAN DE 'KICKER' Het leven van een profvoetballer kan raar lopen. Zo speel je wekelijks voor eredivisieclub RKC, het andere moment stap je op het vliegtuig naar Atlanta, voor de 'pre-season' training van de Nederlandse World League of American Football als vertegenwoordiger van de Amsterdam Admirals. Voor Hans Werdekker, ooit drager van het fraaie rood-en-wit, is het allemaal realiteit. Voor hem geen uitwedstrijden naar Vitesse of het altijd lastige Volendam, Rhein Fire en Scottish KICKE1- SMERIGE MANIER Claymore zijn nu de klinkende namen van de tegenstanders van de kersverse 'kicker' van de Admirals. aantal trai gilioVrede. Voor Werdekker waren de druiven zuur. „Zo ga je niet met mensen om. Van Veen toonde geen respect voor me, hoewel hij aan het begin van de voor bereiding heel andere dingen had gezegd. Het is toch wel op een beetje smerige ma nier gegaan." En waar andere spelers op leeftijd waarschijnlijk roemloos afscheid zouden nemen om terug te gaan naar het voetbal in de marge, maakte Werdekker een iets andere sprong in zijn carrière. Niets bleek echter minder waar. De oude speler van Willem II enAjax, hij speelde in het seizoen '88-'89 voor de wereldkam pioen, voelde zich gebruikt toen bleek dat hij de eerste paar wedstrijden van het sei zoen telkens het trainingspak mocht aan houden. Van Veen koos voor Streppel en de van Blauw Wit afkomstige amateur Re- „Op een bepaald moment werd ik gebeld door de VVCS, die mij het verhaal van de Amsterdam Admirals vertelden. Het was^ uiteraard een mogelijkheid waar ik abso-^J luut niet aan had gedacht. De Admirals hadden voor net nieuwe seizoen een 'kic ker' nodig, zo iemand die geregeld het veld vervolgens de bal tussen de Samen met tien an- waaronder de 'kicker' rugby -team, werden we uitgenodigd voor een ningen, waar- vanzelf één over zou blijven". Werdekker verzocht de Nederlandse deelnemer aan de World League of Ame- ricam Football om strikte geheimhouding over zijn deelname aan de tests en vroeg hij en passant toch nog even of het niet ging om een ordinaire publiciteitsstunt. „Het was allemaal veel serieuzer dan ik Het nieuws sloeg in als een bom. Hoe kon een gerespecteerd voetbaldier als Wer dekker nu toch de overstap maken naar die voor Nederlanders vreemde sport American Football? Het bleek voor de me dia de stunt van de dag. leder zichzelf re specterende krant en televisiestation do ken op het eenvoudige persbericht af, dat plotseling van de telex ratelde. Werdekker in American Football tenue. Het kan verke ren. Werdekker: „Achteraf is het een logisch verhaal. Ik was met RKC druk be zig met de voorbereiding op het nieuwe seizoen, waarbij ik me richtte op een plek in de verdediging. Het vorige seizoen was niet echt lekker gelopen maar nu was ik echt weer helemaal fit en ik had er dus echt zin in." Zoals zo vaak zou het ook nu weer anders lopen. De 36-jarige tot Bra bander omgeturnde Haarlemmer voelde in de voorbereiding dat er iets niet he lemaal klopte.Trainer Leo van Veen, die aan het eind van het voorgaande seizoen nog zijn vertrouwen in Wer dekker had uitgesproken, bleek toch steeds de voorkeur te geven aan Jurgen Streppel. „Niets aan de hand, dacht ik in eerste instantie.Van Veen verzekerde me dat hij wist wat hij aan mij had, hij was nu alleen wat aan het uit proberen als test voor het komen de seizoen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 36