i RAZENDSNEL OPGENOMEN IN DE GROEP aja*life TRANSFER rig jaar, had Van Gaal opeens dringend be hoefte aan versterking voor de linkerkant. Peter Hoekstra, ondanks zijn lange staat van dienst op 4 april pas 23 jaar gewor den, was de ideale oplossing.Voor een re cordbedrag op de binnenlandse transfer markt, zo'n vijf miljoen gulden, verkaste hij in januari naar Amsterdam. Een opmerkelijke transfer. In de geschiede nis zelfs de tweede pas waarbij een speler rechtstreeks van PSV naarAjax ging.Alleen Gert Bals, al in 1965, ging Hoekstra voor. De omgekeerde weg werd vaker gevolgd. Vijf Ajacieden -Piet van der Kuil (1959), Frits Soetekouw (1967) en meer recente lijk Ronald Koeman, Gerald Vanenburg en Stanley Menzo- verruilden Amsterdam •Jitstreeks voor Eindhoven. >r Hoekstra was de overgang het einde van een lijdensweg. Eindelijk verlost van de bank, eindelijk voetballen. Want daarvoor haalde Ajax hem immers. Het kon niet mooier. „Zoals ik al zei, ik wilde overal wel naartoe. Als ik maar weer kon spelen. En dat het Ajax is geworden, is meer dan ik ooit had durven dromen." Hoekstra hoopte op een meerjarig con tract, en kreeg dat ook. Zes-en-een-half jaar, waarmee hij zich tot de zomer van 2002 verbond aan Ajax. Mooi natuurlijk, maar kort daarop volgde de ontknoping van de zaak-Bosman. Het Europese trans fersysteem werd afgeschaft en spelers kun nen aan het einde van hun contract transfer vrij vertrekken. Dan is dik zes jaar een lan ge verbintenis. Hoekstra weet het. Hij vindt het niet erg. Helemaal niet erg zelfs. „Ajax", zegt hij, „spreekt me gewoon aan. club, de manier waarop ze voetballen; s. Ik ben gek van voetballen. Dan kan ik toch nergens beter zitten dan bij Ajax?" Hoekstra vindt bovendien dat de duur van het contract beide partijen zekerheid biedt. „Als het met mij over een paar jaar om de een of andere reden niet meer gaat, kan Ajax mij altijd nog verkopen. Dan houden ze er in ieder geval nog geld aan over. En voor mij is het ook zekerheid. Ik zit zes jaar lang bij een goede club. Bij de beste club van de wereld zelfs. De wereldkampioen. Dat is toch niet iedereen gegeven." Met het zetten van zijn handtekening trok Hoekstra ook een streep onder zijn verle den als PSV'er. Dat boek beschouwt hij de finitief als gesloten.Viel hem natuurlijk niet makkelijk. „Ik heb daar toch acht jaar ge voetbald. In de eerste weken was het dan ook best even wennen." De sociale con tacten met Eindhoven zijn niet verbroken, dat kan natuurlijk ook niet. „Ik spreek nog regelmatig spelers van PSV, mensen die om de ploeg heen zaten en uiteraard de men sen van het internaat waar ik heb gezeten.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 11