COLUMN*VAN PRAAG EEN TIPJE VAN DE SLUIER aja*ife Alhoewel ik velen van u tij dens de nieuwjaarsreceptie al een gelukkig nieuwjaar heb kunnen wensen wil ik dat langs deze weg, voor degenen die niet op dat grandioze feest aanwe zig waren, nog eens herhalen. Deze avond sloeg alle voorgaande nieuw jaarsrecepties. Het was niet alleen heel gezellig, nee er was bovendien nog meer te doen dan het vorige jaar. Wat zijn onze regio's toch ac tief en wat was het leuk om ieder een weer te ontmoeten! Het binnenbrengen van de grote Ajax vlag en het hijsen daarvan vond ik persoonlijk het indrukwekkende hoogtepunt, maar het voorstellen van onze spelers is toch ook iedere keer weer iets bijzonders. De pre sentator van de avond, Hans Kraay jr., toonde bovendien weer eens wat een per soonlijkheid hij is en het was van de orga nisatoren heel goed om juist hem uit te nodigen. Een voetballer onder de voetbal lers. Met alle respect absoluut leuker dan een televisiepresentator. Namens Ajax wil ik alle medewerkers nog eens heel harte lijk bedanken. U doet veel waardevol werk voor uw club. Ajax wil de leden van de supportersver eniging dit jaar een zeer belangrijke rol toe dichten bij de verhuizing van 'De Meer' naar de 'Amsterdam ArenA'. Allereerst zullen wij U vragen mee te hel pen om de ziel van Ajax letterijk van ons oude stadion naar de ArenA te dragen. Aan het einde van de sluitingsceremonie op 6 augustus zal een Ajax fakkel worden ontstoken. Deze fakkel gaat vervolgens door geheel Nederland om uiteindelijk op 14 augustus de Amsterdam ArenA te wor den binnengedragen, waarna de fakkel een onderdeel zal worden van de openingshan deling. Het is natuurlijk een geweldige eer om een onderdeel van deze grote fakkel loop te mogen zijn en daarmee Ajax zelf naar haar nieuwe onderkomen te helpen brengen. U kunt allerlei ludieke manieren bedenken om er één of meerdere kilome ters mee af te leggen. In Ajax-Life zult u kunnen lezen hoe u zich voor dit evene ment kunt aanmelden. Voordat de Arena officeel in gebruik zal worden genomen moet er natuurlijk ook worden geoefend. Hoe gaat het parkeren van de auto's in zijn werk, hoe lang duurt het voordat iedereen op zijn plaats zit, doen alle televisieschermen het wel goed, werkt de Nidstar, hoe smaken de brood jes, hoeveel mensen kunnen er tegelijk op het stadion aankomen, etc., etc. Daar dit alles natuurlijk van groot belang voor Ajax is, vragen wij Uw hulp in om deze fantasti sche generale repetitie tot een succes te maken en eventuele verkeerde procedures of andere zaken te kunnen verbeteren. Sterker nog, wij zullen hiervoor, behou dens een kleine groep buurtbewoners, uit sluitend leden van de supportersvereniging uitnodigen, want zij hebben er recht op om als allereersten het stadion van binnen te bekijken.We gaan op 3 augustus 1996 van alles oefenen: er wordt een kleine wedstrijd gespeeld, er treden artiesten op, we vertonen beelden op de Nidstar, kort om het wordt een zeer bijzondere en af wisselende middag. Bijzonderheden volgen later dit jaar, maar reserveer deze dag nu vast in uw agenda. We hebben uw hulp na melijk dubbel en dwars nodig en u doet het me toch niet aan dat ik een beroep op supporters van andere clubs moet doen? Michael van Praag

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 5