SUPPORTERS CLUB ORANJE EEN GELUKKIG 199 n AJAXLIFE pc Na hallo en goedendag te hebben gezegd,trapte ik af met de vraag 'Uw wens voor het nieuwe jaar'. „De 100.000 halen", stelde hij zonder blikken of blozen, de voorzitter van de Sup porters Club Oranje. Met deze toch wel zeer boute uitspraak begon ons gesprek. Een gesprek over de nieuwbakken Supporters Club Oranje, met een bestaan van amper vier maanden en een gesprek met een amicale, zeer sympathieke voorzitter Jan Steines. EVEN NAAR DE RECLAME EN SNEL WEER TERUG Door Nico Smith Foto's Louis v.d. Vuurst De Supportersvereniging Ajax had een snelle en geraffineerde start met 5.000 le den in haar eerste halfjaarlijks bestaan. De Supporters Club Oranje overtrof de S.V.A. en bracht het tot 7.500 leden in vier maanden.Terug naar die boute uitspraak, 100.000 leden'? „Ja, mijn wens is dat, in het jaar 2000 als de WK in Nederland en België wordt gespeeld, de Oranje Club 100.000 leden telt. Of het realistisch is weet ik niet, maar dat het een mooie droom is weet ik zeker." Dromen kunnen soms bedrog zijn, stelde ik bout. „Vanaf het moment dat we gestart zijn is het met het Nederlands team beter gegaan, drie wedstrijden ongeslagen.Wie weet?". Dit vond ik toch wel een eerlijk antwoord, Jan Steines steeg in mijn waardering, want ook ik heb dromen,Ajax-Life Dromen wel te verstaan. De oplage van Ajax-Life, 100.000 Ajax-Lifjes, kreeg de dromer even stil. Zijn mooiste moment? Daar was Steines zeer duidelijk in. „De wedstrijd Ierland - Nederland. Dat was een voorbeeld hoe supporters met elkaar omgaan, of beter behoren om te gaan.Jacky Charlton in het midden van het voetbalveld en het hele stadion.de Nederlandse supporters en de leren, zongen Jacky toe en bedankte hem voor wat hij voor het voetbal betekende. Dat was ongehoord. Prachtig. Ik ben ervan overtuigd, dat je straks een goed voor beeld zal zijn voor de rest. Het neerzetten van een posi tief legioen zal altijd navolging hebben.Want wat was er ge beurd als er geen suppor ters waren? Ik had het resul taat wel willen zien!" Ook Jan zat op de tri bune. „Ik zelf zat met kouwe rillingen op de tribune. Een groot compliment naar de supporters. Hun gedrag was een visite kaartje. Gezamelijk hebben we er een compleet voetbalfeest van gemaakt." Zo enthousiast hij is over Oranje, zo en thousiast is hij over zijn eigen bedrijf, Roka Fashion. Ik dacht even, met zo'n voorzitter moet dat bedrijf een wereldzaak zijn. En dat is het. Dus lezers, even naar de recla me en snel weer terug. „Zoals de Suppor tersclub Oranje service hoog in haar vaan del draagt, dragen wij bij Roka Fashion ser vice, maar ook humor hoog in ons vaan del. Mensen komen van heinde en verre voor adviezen voor hun trouwkostuum. Onze manier van helpen is absoluut uniek. Inspelen op wat de bruid aan heeft. Ge- sprek met bruid of de moeder van de bruid, om een beeld te krijgen van de kle ding van de bruid. Zo kunnen we een goed advies geven betreffende de kleding van de bruidegom.We willen een mooi plaatje maken. Eén van onze specialiteiten is een enorme collectie trouw- en gelegenheids kostuums voor heren en dames. Ook voor verhuur van smokings, rokkostuums en jacquets is Roka Fashion de enige zaak in Haarlem. We verzorgen veel kleding voor Van den Ende, zoals 'Liefde op het eerste gezicht'. Dus we zijn elke dag opTV.Van wie kan je dat zeggen?" Maar Jan, nu is hetOp de trouwdag wordt niet alleen de bruid geroemd, maar ook de bruide gom komt op een ereplaats. Mijn mede werkers en ik kunnen trots zijn dat er al tijd reacties terug komen, vaak gaan deze gepaard met nieuwe klanten. Ook in het normale pakket zijn we gespecialiceerd, een exclusieve col lectie herenmode hangt voor u klaar." wel genoeg. Sup porters, de voorzit ter van Oranje no digt u graag uit in zijn sfeervolle zaak een bezoekje te ko men brengen. Zo dit was dan de reclame. Ook Ajax-Life moet leven, om supporters hun eigen nieuws te geven. Ik kon het weer niet la ten, te rijmen en te dichten zonder mijn hemd op te lichten. De Supportersclub Oranje, hoe was het ook al weer? Wat biedt de Supportersclub Oranje zijn leden, zijn er voordeeltjes te be halen? „De leden krijgen absolute voorrang bij het verkrijgen van toegangskaarten op vertoon van hun Clubcard. Ook krijgen le den alleen toegang tot activiteiten zoals oe fenwedstrijden, handtekeningsessies, feest avonden en alles wat er rond wedstrijden georganiseerd wordt. Als klapper op de vuurpijl, krijgen leden korting op toegangs kaarten en reizen." Op het moment van schrijven stond de Supportersclub Oranje op de derde plaats in de Supportersclub Ranglijst. Chapeau-bas, hoedje af.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 55