AJAJIIFE Vijf jaar geleden werd zijn vermoeden over het Ajax- gevoel bevestigd door Bobby Haarms, Sonny Silooy en Edgar Davids. Drie verschillende generaties die aan hem duidelijk probeerde te maken wat voor hen het Ajax-gevoel betekende. Het was op een door-de-weekse dag, zo net na de middagtraining, dat Jean-Paul Mulder voor de visualisatie van zijn Ajax-gevoel ruggespraak hield met de kenners. HET ULTIEME GEVOEL Foto's Jean-Paul Mulder Door Nico Smith Jean-Paul Mulder met Danny Blind In deze nieuwe serie komt het gevoel van Kunst voor Ajax aan bod. In zes afleveringen schetsen wij de kunst en de kunstenaar, zijn of haar visie, beleving en da dendrang.Wat bezield een kun stenaar de kwaliteit van Ajax te stileren. Wat zijn zijn of haar mo tieven en Ajax-gevoel. Allemaal vragen. De antwoorden zijn elk het verhaal uit de serie van zes. Mulder gaat bij zijn fotografie niet over één nacht ijs. Hij is, zoals hij dat zelf zegt, geen persoon die mis bruik maakt van de 'Ajax-geilheid' die iedereen aanzet tot de verkoop van Ajax-artikelen. „En volgend jaar weer foto's maken van Feyenoord zeker. Nee. Zo gaat dat niet!" De fotografie van fotoartiest Mulder is speciaal toegespitst op het feno meen Ajax. Het spelletje, de club en de spelers is inspiratiebron. „Bobby, Sonny en Edje gaven het destijds al aan. Het Ajax-gevoel is een speciaal gevoel dat ze over zich krijgen zo dra ze met Ajax bezig zijn. Ajax is away of living. Wanneer je ook in terviews leest met ex-ajacieden, ko men ze altijd graag terug op die fijne jaren bij die ene club. Het is als een prettige ziekte waar je nooit meer van af komt". Eén jaar en zo'n 4000 foto's later is Jean-Paul nu met zijn foto's daar waar hij ze had willen hebben. De ultieme visualisatie van het Ajax-ge voel. In alle foto's zie je het concept van Ajax terugkomen. De snelle dy namische bewegingen.de overwin ning, de techniek en de toekomst. Elke foto is artistiek geladen met een vleugje nonchalance, zoals de ajacieden dat ook hebben. Foto's met een hoge T.I.P.S.-waarde, Ta lent vertaald door onderscheiding, Intelligentie door het creatief ni veau, Persoonlijkheid door de kracht van de manifestatie en de Snelheid door de beweging in iede re foto. Belangrijke uitgangspunten van Mulder zijn de herkenbaarheid van de spelers zonder dat het er dik boven op ligt. Het gaat om de team prestatie, niet de individuele presta tie en daarnaast de herkenbaarheid 'Jari 2'

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 42