"Iï* TapijthuÊS you too GETEKEND MODERN AJAXLIFE Alleen voor leden Alleen voor leden *«5ïve^ Gegarandeerd 10% korting op alle Ajax Merchandising op vertoon van uw Ajax-Supporters Club Card! BOUD'S INN SPORT Tijdens het Ajax-spektakel in St. Willebrord ont moette ik Ron en Petra Jansen. Deze twee sup porters zijn de eerste uit een reeks verhalen met als titel 'Getekend'. Getekend verhaalt over de supporter die zijn of haar winkel in dienst stelt van de Supportersvereniging. Zij fungeren als steun- en informatiepunt in de regio. 1 Tabakszaak Wim en Marja van Tulder Agorahof l - 8224 JG Lelystad tel. 0320 - 249 893 - fax 0320 - 245 045 1. Tabaksartikelen 2. Tijdschriften, kranten 3. Staatsloten, voetbalkaarten, Toto/Lotto 4. Souvenirs 5. Ajax-artikelen (meer dan 200) Oostcrdicp westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 ST. ANTHONISWEG 6 BOXMEER TEL: 0485-573112 Schoolstr. 34, Tegelen Tel. 077-3736504 Grote sortering Ajax Artikelen Compact Discs Dorpstraat 184 Supportersartikelen 4711EM St. Willebrord Gevechtssportartikelen Tel. 0165-382361 Fax 0165-388100 speci ilist in Ajax Sportkl i Ajax Fan artikele ïding Anegang 21 2011 HR Haarlem 023-5340922 Wij sturen gaarne onze prijslijst naar U toe Als lid kunt u terecht bij genoemde winkeliers. Niet alleen voor de 10%korting, maar ook voor inschrijfformulieren van de supportersvereniging Ajax en de verkoop van AjaxLife Door Nico Smith Een Ajacied en Amsterdammer in St.Willebrord? Bij de vraag 1 yigr-' 7 waar denk je aan als ik zeg, 'Ajax', veert Ronald Jansen uit zijn stoel en tekend voor het volgende. „Dan komt er een heleboel terug. Kijk, ik ben Am sterdammer en woon hier al zo'n twintig jaar en dan komt er een ontzettend fijn gevoel naar boven. Dat komt door mijn jeugd. Ik ben in de Jordaan geboren en getogen.Amster dammers kan het bijna niet." Beschrijf het Ajax-gevoel? „Dat is heel moeilijk te beschrijven. Ik stel mij voor dat je ergens bijhoort. Omdat ik al zoveel jaar buiten Amsterdam zit, heb ik het gevoel dat ik terug val op mijn jeugd, wat ik daar heb meegemaakt, en op Amster dam. Want Ajax en Amsterdam zijn voor mij gewoon één. Als je Ajax zegt, dan zeg je Amster dam en als je Amsterdam zegt, dan zeg je Ajax. Het is een ge voel wat van binnen zit." Petra Jansen is geboren en getogen in het Brabantse land, „in St. Willebrord hebben ze een Am sterdamse mentaliteit. Het zijn gevoelsmensen met het hart op de tong. Gewoon eerlijk zijn, meteen zeggen waar het op staat en er niet omheen draaien". Altijd al Ajacied ge weest? „Vroeger niet. Ik heb me nooit voor voetbal geïnte resseerd, maar op een gegeven moment rol je erin en dan wordt je er warm van," aldus Petra. Door de Amsterdamse menta liteit voelt Ronald zich hier wel thuis. In U2, geen winkel van Sinkel maar van Jansen, zijn ze al een jaar bezig in de regio 'West-Brabant' met het geven van informatie betreffende ons aller Ajax. „We zijn begonnen met de inschrijfformulieren. We maken de mensen flink warm en vragen net zolang door tot ze op een gegeven moment het formuliertje invullen. Er zijn veel mensen die zijn voor Ajax, maar durven die stap niet te nemen. Je probeert mensen dan over die streep te trekken, om bij die club te horen. Kijk naar deze avond, er zijn zo'n 350 Ajax-supporters die de avond van hun leven hebben. Ik ben er gewoon trots op dat het hier gebeurt." Getekend U2 (you to), Ronald en Petra Jansen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 32