RTRS TOERNOOI 4 JUNI 1995 AJA)q.|FE ie de afge lopen jaren het Ajax supporterstoernooi heeft bezocht, zag een groot voetbaltoernooi met inmiddels tegen de 100 elftallen, dat op een groot sportpark werd verspeeld. Dat is niet altijd zo geweest. DE OMMEKEER DE DAMES DE AFTRAP w Het Ajax supporterstoernooi zag als piepklein zaalvoetbal toernooi onder auspiciën van het Ajax supportersproject in 1989 het daglicht. Groepen Ajax supporters die dezelfde koffieshop, hetzelfde buurt huis of jongerencentrum be zochten, speelden hier in mee en hielpen zelf bij de organisa tie, die gecoördineerd werd door medewerkers van het Ajax supportersproject en jongerenwerkers. Het aller eerste toernooi werd ge speeld door zes van dat soort gelegenheidsteams (Stud, Roemer, Noon, Pyramide, An kara en Voorland), in de sporthal Zeeburg in Amster dam Oost. Het werd een groot succes, met als gevolg dat het tweede toernooi in 1990 in de sporthallen Zuid een deelnemersveld van maar liefst 32 teams kende. Dat leidde tot te lange wachttijden en het randgebeuren en de gezelligheid kwamen daardoor in de verdrukking. Besloten werd om de derde editie een stapje terug te doen en maar 24 teams te laten inschrijven. Drie hallen van sporthal Zuid Loting zesde Ajax Supporters Toernooi in de bestuurskamer vormden wederom het spor tieve strijdtoneel. En dan was daar de ommekeer. Door de enorme belangstelling die er onder de vele Amster damse groepen Ajax suppor ters voor dit toernooi was ont staan, werd in 1992 besloten om naar het veldvoetbal over te stappen. De voetbalvereni gingen die op Drieburg spelen werden bereid gevonden om hun velden voor twee dagen af te staan voor dit 'Vierde Ajax Supporterstoernooi'. In totaal 64 teams van koffieshops, jon gerencentra, vriendenploegen, bedrijven en zelfs voetbalclubs, kortom van overal waar Ajax supporters elkaar buiten het stadion treffen, deden mee. Er waren 8 velden en een reserve veld, die waren hard nodig, evenals de meer dan 15 scheidsrechters die het toer nooi in goede banen leidden. Door de overweldigende be- langsteling had de motor achter deze toernooien, Dick Linde boom van het Ajax Supporters project, inmiddels de nodige as- Tekst; Frans Perlot Foto: Louis van de Vuurst Supportersvereniging. Ajax was weer ruim vertegenwoordigd door spelers, bestuur, staf en er verschenen steeds meer stand jes op het terrein met allerhan de, al dan niet, exotische snacks en natuurlijk (Fanshop) met Ajax-artikelen. Voor het eerst namen ook damesteams aan het toernooi deel. Deze trend zette zich in 1994 voort. Nadat de loting in de bestuurskamer van Ajax was verricht stond er voor de tweede dag een heuse dames poule op het programma. Ver der waren nieuw, de kampioens- schaal en de deelname van teams uit de regio's van de Ajax Supportersvereniging. In totaal namen 72 heren en 6 da mesteams deel in dit kampioensjaar. Ook dit jaar dus zo'n schitte rend toernooi voor al die Ajax supporters die zelf ook nog wel eens achter een bal aan willen draven. Vergis je niet, er wordt heel, heel redelijk ge voetbald! Maar gezelligheid en het Ajax-gevoel blijven de bo ventoon voeren. Zo zagen wij bij het zesde toernooi teams die uitsluitend of voornamelijk voor de gezelligheid deelnamen (Praathuis, Mokum United), naast oudgedienden (Stud) en pure voetballers die voor de hoogste eer gingen (Jan Steen en de latere winnaar Jella). Je kunt je nu al opgeven en we ra den je aan omdat zo spoedig mogelijk te doen. Vol is name lijk vol en wie het eerst komt Voor inlichtingen kun je te recht bij het Ajax Supporters project, telefoon 020 - 6940289. sistentie gekregen. Deze orga nisatie had, in haar wijsheid, be sloten om er meteen maar een tweedaags toernooi van te ma ken, zodat de eerste (zater-)dag in het teken van de poulewed strijden stond en de tweede (zon-)dag de vervolgrondes op het programma stonden. Diverse Ajax-spelers verrich ten op de velden de eerste af trap en de voorzitter, Michael van Praag, blies zijn partijtje mee op een scheidsrechters- fluit. Ook aan de kleintjes was gedacht. Speeltuin Frankendael- werd voor hen omgetoverd tot een waar pretpark. Het toer nooi werd verder opgeluisterd door de aanwezigheid van de door Ajax veroverde UEFA- cup, waarmee iedereen op de foto mocht en door de belang stelling van de media, met name RTL-4 en AT-5. In 1993 werd het vijfde toer nooi medegeorganiseerd door de Dienst Stedelijk Beheer en de inmiddels opgerichte Ajax

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 81