AJAX' VAATJE BUSKRUIT OP DE MOTOR Amsterdamse humor versus een serieuze Franse journalist. Vol trots showt de verslaggever van Fran ce Football zijn magazine. Snel bladert hij door naar de pagina's waarop de verkiezing van de Euro - pese voetballer van het jaar aan bod komt. Wat Edgar Davids vindt van de vijftig geselecteerden en wie zijn favoriet is. Davids grijnst. Vraagt of dat inderdaad de beste spelers van Europa zijn. De verslagge ver knikt enthousiast. 'But I'm not in it. Then they are not the best fifty,' klinkt het droogjes. De Frans man fronst de wenkbrauwen. Bedoelt Davids dat hij boos is dat hij niet in de lijst is opgenomen? Davids lacht breeduit, de ogen twinkelen. Bingo. Hij heeft de verslaggever precies waar hij 'm hebben wil. Davids iaat de man even in de waan, maar zorgt dan voor opheldering. Grapje. Na tuurlijk wil hij even de lijst bekijken. Na een korte speurtocht langs de fo tootjes heeft Davids zijn keuze gemaakt. 'George Weah,' klinkt het heel be slist. 'Prachtige voetbal ler. En Patrick Klui- vert natuurlijk.' Kluivert? Daar wil de weer Fransman wel iets meer over weten 'Wat hij op zijn leeftijd al heeft bereikt, dat is grote klasse.' Edgar Davids maakt zich los van de muur. Ge- Pk noeg gepraat. Hij blikt eens door 9 de gang van l het pretenti- euze Huis ter Duin, het Noordwijk se hotel dat al enige jaren dienst doet als uitvalsbasis voor het Nederlands elftal. Het is druk dit keer.Tientallen jour nalisten en televisie ploegen verdringen zich om de mannen van Oran je wat woorden te ontlok ken. Begrijpelijk, want het gaat om de ontmoeting tus sen Nederland en Noorwe gen, beslissend voor de EK- kwalificatiegroep vijf. Davids is erbij. Zoals gebruike lijk, kan nu gesteld worden, want de middenvelder lijkt inmiddels zijn plek in de selectie van Oranje te hebben veroverd. Daar zag het bij het begin van het kwalificatietoernooi niet naar uit. Natuurlijk, Davids was 'in beeld'. Maar hij was wel vaker in beeld. Vorig jaar nog, voor het WK, werd hij als kandidaat voor de linkerkant naar voren

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 7