toebi CAME PR ME UBFIfu nest, om daar nog een aantal mooie jaren mee te maken. Groot over zijn terugkeer: „Het was in het begin natuurlijk best vreemd, maar het was goed mijn oude makkers weer te zien, die nog steeds bij Ajax speelden.Aan het begin van het seizoen was het natuurlijk wel even slikken ais Feynoord voor de Europacup I moest spelen, maar die schade hebben we later weer ingehaald. Ondanks mijn twee jaar Feyenoord ben ik altijd Ajacied geble ven, het verzorgde voetbal spreekt me toch wel wat meer aan". Henk Groot speelde zijn laatste wedstrijd in het rood-en-wit op 26 oktober 1969 in de thuiswedstrijd tegen DOS. Groot eindigde op een totaal van 305 officiële wedstrijd voor Ajax, waarin hij te kende voor 208 doelpunten. Met dank aan '90 jaren Ajax', Evert Vermeer. Erik van Leeuwen terdammers in de weg om een gooi te naar de Europacup I, op zeker met Groot in het andere rood en wit. Ajax had dat sei zoen heel andere zorgen. De trotse club moet genoegen nemen met een beschamende vierde plaats van onderen en mocht haar handen dicht knijpen dat degradatie ontlopen werd. Met de komst van Rinus Michels verander de er veel voor Ajax èn voor Henk Groot. Michels was namelijk nogal gecharmeerd van Groot en de Generaal eiste dan ook de terugkeer van Groot in Amsterdam, an ders zou hij niet eens tekenen. Maar weer was daar de transfersom. De legendarische Jaap van Praag toog hoogpersoonlijk naar het kantoor van Feyenoord-voorzitter Broks, die met het noemen van de bijzon dere hoge transfersom van Fl. 375.000,- wel zeker wist dat Groot zou blijven.Van Praag hoorde het allemaal aan, streek eens door de grijze haren en sprak vervolgens de legendarische woorden „Pak hem maar in, dan neem ik hem meteen mee". De koop was gesloten en mede dankzij een inzame lingsactie onder de talrijke vrienden van Ajax was Groot weer terug op het oude

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 61