NIEUWSFLITS AJA4IFE CLUB MEDIA DE ART SHOP van de eerste klanten nodigen uit tot een bezoek aan deze eerste echte Ajax-winkel. Van onze fotograaf: Op vakan tie zonder Ajax? Moeilijk. 'Michael van Praag komt ....'.Al weken gonste het door 'de me dia', een club in de Amsterdam se Pijp. De voorzitter van Ajax in 'onze' club, voetbalgek me dia stond op z'n kop.Was dit terde hij echt naar wat de Fans te zeggen hadden. Hij bena drukte daarmee dat Ajax res pect heeft voor hen die Ajax en de sport in het algemeen positief benaderen. De talloze (sport)activiteiten die Club Michael van Praag en André Leijten Martijn Paehlig Door Math Wijnands en Nico Smith wordt dit assortiment in de toekomst uitge- breidt tot 400. Michael van Praag vond het een schitterende winkel op zo'n 90 km van Amster dam en zei dit nog niet te zijn tegengekomen in Nederland.Trots open de hij 'De Art Shop' van Gerda en André Leijten, ooit één van de eerste regiovertegenwoordi gers van de Supporters vereniging, door met een Ajax- bal door, een met papier be dekte deuropening te gooien. Elke vrijdagavond en zaterdag kunnen ajacieden en ander voetbalminnend publiek, in deze bijzondere winkel te recht. De enthousiaste reacties Club Media bezoek misschien het directe gevolg van de derde plaats dat ons team, tijdens Ajax' laatste supporterstoernooi, had be haald of was Club Media één van de clubs die Van Praag be zoekt in het kader van Ajax' (goede) Supportersbeleid? Media jaarlijks samen met Dic kie Lindeboom voor zijn klan ten organiseerd, passen perfect in dit beeld. Aan het slot van de avond toonde Michael van Praag Rob dat het in de sport vooral draait om verbroede ring door, tot grote hilariteit van de aanwezigen, met de eni ge PSV-supporter te poseren. Wat restte was dankbaarheid en een mooie herinnering aan een bijzondere avond. Maar vooral was er het vaste voor nemen van Club Media om er voor te zorgen dat Ajax in de toekomst positief van ons zal blijven horen Hoeden, petten en damescor- setten, shirtjes, sjaaltjes en na- De Art Shop maak schaaltjes, jojo's, gumme tjes, mokken, lamellen, vloerbe dekking en ga zo maar door. Al les is voorzien van die goddelij ke afbeelding, van die éne mar- Verbroedering:Van Praag en de PSV'er. Op vrijdag 6 oktober was het zover. De zaak was goed gevuld in afwachting van wat komen ging.Toen Van Praag arriveerde, maakte zich een raar soort span ning van de mensen meester, een spanning die respect uitspraak voor de man die aan het hoofd van 'onze' voet balclub staat. Nadat de Barman de eerste vraag had gesteld was het ijs al snel gebrokken.Van Praag was vriendelijk, en thousiast en vooral luis- De winkel kering: het Ajax-logo. Dertig meter wordt er mee volge stouwd in een winkelpand aan de Breestraat in Marknesse. Op vrijdag 29 sep tember werd deze eerste Ajax-speciaal- zaak door Ajax-voor- zitter Michael van Praag geopend. Met alleen maar Ajax-arti- kelen beslaat de win kel dertig vierkante meter. Meer dan 300 verschillende artike len wachten op een toekomstige eigenaar en naar wij weten

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 43