REGIONIEUWS NEE, NEE, NEE: aja*ife I wtt rVoS" UnrlS REGIO WEST-FRIESLAND REGIO TUKKERLAND/OOST GELDERLAND REGIO DE MEIERIJ VlvAr NEE, NEE, NEE 39 Vervolg van pag. 25 stadion, dit om vermissing of diefstal te voorkomen. Mocht iemand bij thuiskomst gemerkt hebben, dat hij of zij de vlag in bezit heeft, kan men natuurlijk altijd even contact opnemen met een lid van het regioteam of opsturen naar de Suppor tersvereniging te Amsterdam. Als regio kunnen we dan weer gebruik maken van deze vlag bij regionale activiteiten, waar hij uiteindelijk ook voor be doeld is. Naar aanleiding van onze eer ste mailing van 3 oktober heb ben jullie vrij massaal gere ageerd op de diverse oproe pen. Dit heeft veel tijd gekost, maar iedereen die zich heeft opgegeven heeft bericht gehad en is uitnodiging voor een ver gadering. Op 3 december heb ben wij onze eerste busreis ge organiseerd. De regio West- Friesland is on the move, in de volgende Ajax-Life's berichten wij een ieder welke activiteiten er op stapel staan. Op de op roep om de post van de regio te bezorgen, hebben zich veel jeugdige leden gemeld. 27 le den gaan eenmaal per maand de regiomailings bezorgen. De verzendkosten worden hier door aanzienlijk verlaagd en de leden krijgen meer nieuws met de regelmaat in de bus. Indien je dit ook wel ziet zitten, bel dan met het volgende nummer 0228-593705 Op zondag 16 maart 1996 or ganiseren de regio's Tukkerland en Oost Gelderland het 2de Inter-regionaal jeugdzaalvoet- bal toernooi. Ook dit jaar zal het toernooi plaats vinden in de Hanzehallen te Zutphen. Jeugdleden in de leeftijdscate gorie van 6 t/m 12 jaar (op 16- 03-1996) krijgen medio de cember een persoonlijke uit nodiging. De organiserende regio's zijn op zoek naar leden in regio Ve- luwe en Omstreken die willen helpen bij de organisatie van dit toernooi. Hiervoor kan men contact opnemen met Jan 0546-826341 ofWillie 0316- 227422 Wil je scoren? Pak de bus! Laat u nu comfortabel en ge zellig vervoeren per bus naar de thuiswedstrijden van Ajax in het Olympisch Stadion vanuit de regio De Meierij. De prijzen liggen rond de Fl. 20,- p.p. Er is een vertrekgarantie vanuit de regio en als voorlopige opstap plaatsen gelden Oss en 's Her togenbosch.Tijdens de heen reis zullen er door het regio team enkele activiteiten wor den georganiseerd en tijdens de terugreis zul je de zojuist gekeken wedstrijd nogmaals op de video kunnen bekijken (dit laatste geldt alleen voor de C.L.). Uiteraard kun je in de bus drankjes nuttigen en als extra kun je aangeven of je een lunchpakket wilt hebben (dit moet je doorgeven bij het reserveren van de busreis). Afhankelijk van de geldende politieverordening kun je voor het stadion in- en uitstappen. Dus geen last meer van het parkeerprobleem.Wil je sco ren? Bel dan vandaag nog je buscoördinator Mathijs 0418- 633085.Tevens kun je bij Ma thijs informatie krijgen om trent busreizen naar uitwed strijden. Rondleidingen stadion(s). Ben je lid van de Ajax Suppor tersvereniging in de regio De Meierij en heb je interesse in een rondleiding in stadion De Meer,Amsterdam Arena of in beiden, neem dan contact op met de regiovertegenwoordi ger Gerald 0412-643001. COLUMN Door Klaas Vos „Een voetbalclub is uiteindelijk van de supporters". Dat zei de voorzitter van onze eigen dub, Michael van Praag, op het op 19 oktober gehouden congres over supportersbeleid. Spelers, trainers en ook clubbestuurders zijn passanten, degene die blijft is de supporter. (Ove rigens zijn de spelers, trainers en be stuurders bij Ajax gelukkig ook suppor ter en velen blijven dat ook na hun vertrek of aftreden) Wordt het belang van de supporter en dus het belang van een goed supportersbeleid wel overal goed ingezien? Is de supporter niet verder van zijn club komen af te staan, tengevolge van de steeds grotere invloed van geld, business, sponsoring, enz.? Hoe het ook zij, bij Ajax hebben ze ingezien dat zonder aandacht en zorg voor de echte supporter een voetbalclub uiteindelijk ten dode is opgeschreven. Ik vind het daarom verbijsterend, zielig en oerstom dat er nog steeds lieden zijn die menen dat clubliefde het best geuit kan worden door middel van vernielingen en an der gewelddadig gedrag. Wanneer dringt het in hun botte herse nen door dat dat geen liefde is, maar haat. Zij houden niet van hun club, zij haten die, ze haten wellicht ook zich zelf.Terecht dat Ajax dat soort lieden niet meer in haar midden wil hebben. Nu moet een supporter zich wel kunnen uiten: z'n vreugde en z'n ongenoegen. Hij moet z'n club kunnen steunen. De F-side heeft al vaker bewezen dat dat op creatieve, originele manier kan.'De herdertjes lagen bij nachte is nog steeds een absolute topper, een vondst. Laat ik proberen op dat vlak ook een duit in het zakje te doen. Als supporter kunnen de zenuwen je door de keel gieren. Zeker tijdens spannende en belangrijke wedstrijden. Er zijn momenten, situaties voor ons eigen doel, waarin je spoken, leeuwen en beren tegelijk ziet.Je vreest onheil voor je club.Je wilt iets doen om dat onheil te keren. Maar wat kun je als toeschouwer. Ben je niet machteloos? Bij toeval ontdekte ik dat je wel wat kan doen. Het was tijdens de eerste wedstrijd in de Champions League, het vo rig seizoen, dus tegen A.C. Milan. Een vijandelijke aanval zag er dreigend uit, er werd geschoten en zonder dat ik er erg in had, riep ik: Nee, nee, nee! En de bal ging er niet in! In mijn bijgeloof - elke supporter heeft bijgeloof, denk ik - dacht ik: het helpt. En bij een volgend moment van dreiging, riep ik het weer: Nee, nee, nee! En weer hielp het. Mensen om me heen reageerden wat la cherig. Maar ik bleef volhouden en omdat na elk Nee, nee, nee, de bal er bij Ajax niet in ging, hield het lachen op en gingen som migen zelfs mee doen. Tijdens alle belangrijke wedstrijden van het vorig seizoen heb ik het volgehouden. En zeg nou zelf: heeft het geholpen of niet. Al leen tegen Obiku in de bekerwedstrijd kon ook ik niet op. Dit seizoen ben ik op dezelfde voet verder gegaan. Nog steeds wordt er om me gelachen, er worden mensen gek van me. Maar het deert me totaal niet. Ik moet dit doen, omdat ik voel dat het helpt: Nee, nee, nee.Trouwens thuis voor de buis, doe ik het ook en ook dan helpt het. Echt, probeer het zelf. Mijn droom is nu dat mijn Nee, nee, nee langzaam, maar zeker steeds meer overgenomen wordt en dat uiteindelijk een heel sta dion op orkaansterkte bij een gevaarlijke vijandelijke aanval uit roept: NEE, NEE, NEE. een positieve ondersteuning van onze club, onze jongens, ons Ajax.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 39