LIFE OPLOSSING AjAX COMPETITIE SPEL In het vorige nummer van Ajax-Life stelden wij u het prachtige Ajax Competitiespel voor, een kennisspel met dui zenden leuke, moeilijke en makkelijke vragen over ons aller Ajax.Twee lezers van Ajax-Life konden zo'n spel win nen als ze drie vragen goed hadden. Dat bleek moeilijker dan werd gedacht.Vooral vraag I leverde foute ant woorden op. Dit zijn de goede antwoorden: Vraag I: De omhaal van Marco van Basten tegen FC Den Bosch ging via de paal de goal in. Vraag 2: Patrick Kluivert droeg rugnummer 15 tegen AC Milan. Vraag 3: Leo Beenhakker is de enige Rotterdammer die ooit hoofdtrainer van Ajax is geweest. De prijswinnaars hebben hun spel inmiddels binnen. De overigen kunnen het Ajax Competitiespel in de gespecia liseerde winkels aanschaffen of bestellen via 06-8385. de Europacup-2 gewonnen ten koste van Lokomotive Leipzig en ontmoette voor de Supercup het Portugese FC Porto, dat on der meer door een briljante hakbal van de Algerijn Rabah Madjer de Europacup-1 ten koste van Bayern München had veroverd. De terugkeer in de Supercup werd echter een afgang. In een ijs- en ijskoud Olym pisch Stadion (traditioneel voor een Su- percup-wedstriujd slechts half gevuld c.q vol) kwam FC Porto al na vijf minuten met 1-0 voor (Rui Barros). Ajax viel anderhalf uur volslagen machteloos aan en zag coun terende Porto-spelers keer op keer vrij voor doelman Stanley Menzo opduiken. Ook buiten het veld verliep het niet naar wens. Cruyff ruziede al enige tijd met het bestuur onder leiding van Ton Harmsen over transferzaken en contractverlenging. Cruyff wilde meer vrijheid en snelheid bij het aantrekken van spelers, Harmsen en consorten behielden de macht liever zelf. Ruim een maand later gingen Cruyff en Ajax uit elkaar. Dat betekende dat voor de return in Op orto, op woensdag 13 januari 1988, het driemanschap Spitz Kohn, Bobby Haarms en Barry Hulshoff de verantwoordelijkheid had bij Ajax. Een van hun eerste daden in Portugal was het inzetten van de 18-jarige amateur Danny Hesp voor zijn eerste Eu ropese wedstrijd. Hesp speelde tegen Rui Barros en de Ajacied was de doelpunten maker uit de eerste wedstrijd veelal de baas. Ajax speelde sowieso beter dan in Amsterdam, maar speelde wel nog een kansloze wedstrijd, die weer met I -0 ver loren werd (doelpunt Ruben Sousa). Naast Hesp kende Ajax nog een Europese debu tant: de Zweed Peter Larsson, de laatste aankoop van Cruyff bij Ajax. Na afloop van de wedstrijd heerste overi gens enige tevredenheid bij Ajax. "Het be langrijkste was dat er door iedereen hard is gewerkt", meende Spitz Kohn, die met de selectie een week in trainingskamp in de Algarve was geweest om tot rust te ko men na de Cruyff-perikelen. Dat lukte en Ajax maakte het lopende seizoen in rela tieve rust af. Het verlies in de strijd om de Supercup was nog het minst erge wat Ajax dat seizoen was overkomen. Cruyff verlie zen bleek heel wat erger, want met het aanstellen van Kurt Linder later dat jaar, bleek Ajax nog lang niet uit de problemen. Integendeel: die namen alleen maar toe. Ruim zeven jaar later en Ajax staat er heel wat beter voor. De strijd om de Supercup te gen Real Zaragoza is niet meer of minder dan één van de onderdelen van een overvol le agenda. Ajax wilde liever in één duel om de 'felbegeerde' beker spelen; Real Zaragoza was uiteraard meer gediend bij twee duels. Het werden er twee, waarin Ajax de kans krijgt om 'zijn' beker weer terug naar Ne derland te halen. Niet alleen de Telegraaf zal er blij mee zijn. Ook het half gevulde Olym pisch Stadion zal volgend jaar juichend opve ren: de Supercup weer terug bij de bron!

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 35