...Wij geven voetballes,wij geve voetballes,wij geven voetbal- wij geven voetballes!! Real Madrid weet ervan, maar ook Ajax weet ervan. Een weergaloze wedstrijd, een weergaloze show. De suppor ters kregen waar voor hun dure geld. En dan Tokyo. Madrid was als sta tion gepasseerd en Ajax en Gremio kwamen in Tokyo hun opwachting maken. Niets wees erop dat er op 28 november j.l. in Tokyo bij het duel tussen Ajax en Germio een wereldbeker op het spel stond. In Tokyo wa ren de straten zoals iedere andere dag druk bezet en in Amsterdam was het stil op een groep Japanse touristen na. toch wel lekker aan het end, 23 jaar is het zover. De vrouwen verwarmen el kaar, hun mannen omarmen elkaar, het is waar, het is daar. De Wereldbeker is voor de Kerst van ons en zo kunnen de ander, maar ook wij ons bezinnen. Bezinnen op dat ene moment van Van de Sar en van Blind. 'Wie Blind vind, die wint', zal het nieuwe gezegde worden. De supporter weet beter en meer. Ajax en Supporters bedankt, ik ben kapot, ik ben op van de zenuwen. Maar niet alleen ik, ook uw echtgenoten en vriendinnen zijn kapot en verlangen naar het moment van vereniging, zoals de vereniging verlangt naar Pais en vooral rust. Ik ben trots en zeer verguld. Bedankt en het is je geraden. Tokyo, I'm on my way and in my new toyota it's not so far away,Tokyo, I'm on my way.Coach Van Gaal stipuleerde dat To kyo anders was dan anders. Een kwakkelend veld en een kwakkelend resultaat.Voor de ogen van 120 landen, met 120.000.000 men sen, kwam Ajax tot een prestatie met als eindpunt de Wereldbeker en deToyotacup. Het veld nodigde niet uit tot wereldpresta ties, maar vergaf toch de wereldbeker aan Ajax. „Zo slecht spelen en toch winnen, zegt iets over Ajax" aldus Van Gaal, maar wat zegt dat enpassant over Gremio?? De spanning was te lezen bij de Goden vrouwen. Een samenzijn bij Koffietijd, een samenzijn bij Ajax' stadion 'De Meer'. Span ning alom, spanning tot het uiterste en spanning met een wel ver diende uitkomst: De We reldbeker. Tokyo I'm on my way en Yvonne Blind' sportwagen gaat over zee. Het spelershome was de plaats, het spelersho me en de vrouwen van de spelers wa ren trouw.Trouw in de span ning van de wedstrijd, trouw in het houden van. Hou den van Ajax met honderdduizend andere supporters en het houden van de wereld beker. Daar stond Edwin van de Sar,Ajax' goal keeper trok als eerste de kar. De verlos sing was naderbij. Blind neemt zijn aanloop en de vrouwen klemmen zich vast.Vast aan elkaar met de kracht van het gevoel en Tsjakka de verlossing. De ontlading, de winst en de Cup. Blind is dan het gevoel van de overwinning, Blind is de koele kik ker met een droge mond en een steenvast vertrouwen in z'n kunnen. De Winst, de ontlading, de tranen met champagne en taart. Ajax is voor de tweede maal Wereld kampioen en we hebben het allemaal zien aankomen, er was geen twijfel, het 'Tsjak ka' en het 'zeker weten' was niet van de lucht. Een blind vertrouwen in Ajax doet de ronde en verwint haar stoutste ver wachtingen. We wisten het, zeker. Ajax wordt Wereldkampioen. Maar dat het op deze manier zou gaan wist niemand. Nie mand had deze spanning voor ogen of opgenomen in zijn se- nario. Het onbespeelbare veld was helaas medespeler gewor den en ontnam de vreugde die inherent zijn aan het spel. Dit kostte jaren van ons leven en

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 2