COLUMN'VAN PRAAG AJAJ1IFE schaafde zijn techniek bij in partijtjes waarin niet eens het scoren maar de hoogstandjes centraal stonden. 'Poorten' was summum van succes. En al vanaf zijn vijfde kwam Davids uit voor Schelling- woude,een kleine vereniging uit Amsterdam-Noord.'Een beetje een dorpsclub,' zei Davids ooit. De laatste jaren komt hij er nooit meer. 'Niet dat ik niet wil, maar ik heb het te druk, het komt er niet van. Ze spelen op zaterdag, tenminste dat was vroeger zo, en dan doe ik het altijd rustig aan op dagen voor de wedstrijd.' Die noodzakelijke ontspanning vindt Davids ook in een andere passie: motoren. Heerlijk vindt-ie het om bij een aangenaam tem- peratuurtje door de stad te toeren. Zonnebrilletje op de neus, het 'potje' nonchalant op de wapperende dreadlocks. 'En het hoeft niet hard. Gewoon relaxed een beetje "cruisen". Geeft je een fantastisch gevoel van vrijheid.' Davids bemachtigde zijn trots, een oude Ducati 600, bij toeval. 'Ik zag 'm en ik was er me teen weg van. Het was precies wat ik al een tijdje zocht. Een lek kere compacte motor met een beetje persoonlijkheid.Tuurlijk, een Harley Davidson vind ik ook mooi. Maar daar rijden al te veel mensen op. Harleys zie je overal, die van mij niet.' Waar hij rijdt maakt Davids niet zo veel uit. In Amsterdam, buiten de stad. 'Het gaat er gewoon om dat je rijdt. Dan ben je één met die motor en dat geeft gewoon een lekker gevoel.' Bij rijden houdt het ook zo'n beetje op. Sleutelen is er nauwelijks bij. Da vids lacht breeduit. 'Sleutelen, nee absoluut niet. Zeer sporadisch in elk geval. Als het mis is, haal ik m'n vader erbij.' Die motor past in ieder geval precies bij het beeld dat de meeste mensen van hem hebben. Davids als levensgenieter. De vreugde straalt er in en buiten het veld bij hem vanaf. Elke minuut, elke se conde. En Davids is, net als zijn Ducati, onvermoeibaar en geze gend met opmerkelijke staaltjes van techniek. Maar Davids komt pas echt los als het einddoel bereikt is. Als het net willoos vibreert na de geseling van de bal. Dan is Edgar Davids op z'n mooist. De ogen wijd open, het gelaat vertrokken tot een grimas van vreugde, een ren zonder einde in de explosieve ontlading.Als Edgar Davids juicht, dan slaat het hart van de liefhebber even over. Pure emotie, echte vreugde. Hij heeft er zelf geen erg in, zegt-ie. 'Het is het pu bliek dat dat zo ervaart.Voor mij is het gewoon dat heerlijke ge voel als die bal tegen het net slaat.Alles wat er dan gebeurt, is vol ledig spontaan. Of het nou de tweede is of de zevende, dat maakt niet uit. Elke goal telt, elke goal is belangrijk.' Maar elke goal van Davids blijft toch een feest. Zelfs bij Ajax... Toen het Ajax bestuur begin van dit jaar de vraag moest beantwoor den hoeveel seizoen kaarten we wel in het nieuwe stadion dachten te verkopen, kwamen we met een voorzichtige schatting van c.a. 25.000 stuks. We hadden door ons reclamebureau zelfs een campagne laten voorbereiden die we zouden lanceren, wan neer de verkoop tegen zou vallen. Wel, die verkoop overtrof onze stoutste verwachtingen en het was voor ons dan ook niet eenvoudig om te bepalen hoe we één en ander nu zouden moeten verdelen. Uiteindelijk is er een verdeelsleutel uitgekomen die voor de leden van de Sup portersvereniging betekende, dat alle aanvragen van leden die vóór I mei 1995 lid waren geworden, zouden worden gehono reerd. Nu hadden we ook de mogelijkheid geschapen om 'aan te nieten', dat wil zeggen: U kon personen opgeven die niet lid waren van de supportersvereniging, maar die wel een seizoen kaart zouden willen hebben. Omdat we, zoals reeds gememo reerd, zelf dachten er niet meer dan 25.000 te zullen verkopen konden we die mogelijkheid ook gemakkelijk geven. Helaas moeten we die categorie nu teleurstellen en dat spijt ons echt heel erg. Wie weet blijven er hier en daar nog wat plekjes over, dat moeten we nog bezien. Ik kan u in deze echter niets belo ven. Mocht u vinden dat er toch iets verkeerd is gegaan, dan verzoek ik u dringend het volgende nummer te draaien: 06- 320.323.50. De telefoniste zal uw opmerkingen noteren en haar gegevens worden dagelijks aan ons doorgefaxed. U heeft in de media intussen kunnen lezen dat Ajax de waar schuwingen welke ik eerder in deze column en in ons magazine heb gegeven, tot uitvoering heeft gebracht. Een aantal zich Ajax supporters noemende personen zijn door ons levenslang uitge sloten. Zij hadden zich schuldig gemaakt aan het toebrengen van lichamelijk letsel aan stewards en toeschouwers, aan het bestor men van vakken, alsmede het in de zwarte handel brengen van kaartjes. Het is ons ernst om dit soort figuren uit te bannen. Zij verprutsen het voor anderen die gezellig met hun vrouw of kin deren naar het voetbal toe willen gaan. Ons nieuwe stadion is op die gezelligheid ontworpen en daar willen we graag van het gedrag van deze 'supporters' verschoond blijven. Ik weet zeker dat u het daar mee eens zult zijn. Ik verheug me er op u tijdens de komende nieuwjaarsborrel weer eens persoonlijk te kunnen ontmoeten, want eerlijk ge zegd mis ik mijn praatavondjes in de regio erg, waardoor ik een beetje verstoken blijf van wat er onder u leeft. Ik zal daarom ook zeker binnenkort weer eens een paar regio-avonden be zoeken. Ik wens U en de uwen namens de spelers,technische stafdi rectie en Bestuur van de A.EC. Ajax prettige kerstdagen en een zeer gezellige oudejaarsavond toe. En voor 1996 'We are the Champions'! Michael van Praag

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 11