ajajufe keer dat ik in aanraking kwam met de dis cipline van het eerste. Daar heb ik veel ge leerd." Neefje? Ik wilde meer weten, hongerig als ik was vroeg ik hem nieuwsgierig naar zijn relatie met de zoon van zijn zusje, Ignacio Tuhute- ru. „Ik heb acht jaar bij mijn zus ingewoond. Ignacio was toen twee of drie jaar oud. Ik nam hem overal naar mee. Hij ging nooit naar de kleuterschool, ik bracht hem met de auto weg, dan moest hij bukken en we gingen langs de achterkant van de school naar Ajax. Naar de wedstrijden en de trai ningen, ik nam hem overal mee naar toe en nu speelt hij bij Ajax." Zo zie je maar,Taha- mata weg en toch weer een beetje terug bij Ajax. Als ik Ignacio zie, zie ik ook weer Simon. Zijn bewegingen, zijn uitstraling, dat kleine rappe manneke. Grappige momenten? „Ja.metTomaslav Ivic. Dinsdags moesten we altijd twee keer trainen. De ochtend training meestal op automatisme, dat ging nooit goed volgens Ivic en dan begon hij te fluiten, gooi de zijn fluitje in de modder en zei „Go home and douchen, I don't wonna see anymore". Je mooiste moment? „Dat was de eerste keer dat ik voor het Nederlands elftal speelde in Bern tegen Argentinië. Ik sliep samen met Johny Met god en heb de hele nacht niet kunnen sla pen. Metgod had de deur op slot gedaan, zodat ik er niet uit kon. Hij wist wat het was. Ik was zo zenuwachtig dat ik het nummer van de kamer niet kende. De hele nacht heb ik gelezen en lopen ijsberen. De wedstrijd tegen Argentinië was de omme keer. Een heel mooi moment." Het rotste moment? „Dat was het omkoopschandaal in 1984. Ik mocht een half jaar niet meer spelen. Mijn hele familie heeft er onder geleden. Dat was een zwarte bladzijde in mijn carrière." Je mooiste doelpunt? „Dat was in de wedstrijd tegen PSV, dat we met 4-1 wonnen.Toen maakte ik twee goals en die laatste was de mooiste. Later werd die goal bij de tien mooiste momenten van Ajax in de Beurs van Berlage getoond." Ajax? „Ik heb een schitterende tijd gehad bij Ajax. Het is nog altijd mijn favoriete dub.Vroeger speelde we altijd Ajax tegen Feijenoord met de Mollukse jongens en dan mag je zoals ik spelen voor Ajax. Dan gaat er een droom in vervulling. Je kan het niet beschrijven dat gevoel, dat Ajax-gevoel. Dat moet je meege maakt hebben. Het blijft altijd aan je trek- Talent? „Ik ben er blij mee. Ik mag hem dankbaar zijn, dat ik dit heb mogen doen. Dat vind ik belangrijk." Simon ging naar de kleedkamer voor de middagtraining en ik naar mijn auto.Twee mensen die even bij elkaar waren en ami caal met elkaar spraken, gingen uiteen. Een prachtige man die weet dat ooit de RMS er zal zijn en hijhij zal er dan ook zijn. „Anders zijn al die offers voor niets ge weest", aldus Simon MelkianusTahamata. Ik ben er trots op met deze man te heb ben gesproken. Nico Smith ken. Elke keer als ik weer in het stadion ben, heb ik kippevel.Ajax is de beste school." Wie mis je het meest? „Ik heb nog steeds met Bobby Haarms contact, dat mis je wel en natuurlijk Sjaakie Wolfs. Als het had geregend en je voetbal schoenen waren smerig, stonden ze de vol gende ochtend spie en span op je te wach ten. Hij sprak ook altijd tegen de schoe nen, een geweldige man. Bobby Haarms spreek ik nog vaak, een fantastische man en een hele goeie vriend. Zijn boek komt straks uit en dan ben ik er ook."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 69