TEST UW KENNIS VAN AJAX AJAX COMPETITIE SPEL: LEUK, LEERZAAM EN SPANNEND ajatlife Altijd al geïnteresseerd geweest naar het aantal mensen op de wereld dat de naam Johan Cruyff kent? Ook zo de hersens gepijnigd over welke Ajax-speler alweer de trein miste waardoor hij de kampioenswedstrijd misliep? En rijgen de slapeloze nachten zich aaneen omdat de kennis over naar welke Ajacied een straat in Amsterdam genoemd is, even weg is? Dan is het Ajax Competitie Spel dé oplossing. Dit binnenkort op de markt verschijnende kennisspel voor het hele gezin is dé manier om én de kennis over Ajax te testen én vele interessante, grappige, ontroe rende en soms onbekende wetenswaardigheden over 95 jaar Ajax te weten te komen. IDEAAL CADEAU Het Ajax Competitie Spel steekt met kop en schou ders boven de enorme hoop Ajax-produkten, die de laatste jaren op de markt is gekomen, uit. Waar normaal gesproken weliswaar mooie maar vluchtige, niet-voetbalarti- kelen als schriften, stickers of handdoeken de Ajax- fans wordt voorgehouden, is het Ajax Competitie Spel iets wat daadwerkelijk met Ajax te maken heeft. Op een speelse wijze kunnen de fans met elkaar hun kennis over al die honder den glorieuze (en soms minder glorieuze) Ajax- momenten testen. Dat is niet alleen gezellig, spannend en leerzaam. Het vervult iede re Ajacied bovendien met een zekere trots.Trots over de din gen die hij of zij weet over Ajax, maar de trots komt óók vanwege de indrukwekkende historie van de regerende Eu ropese kampioen. We kunnen op deze plaats niet Bij een goed antwoord ont vangt diegene één 'speler' (een anonieme pion). De bedoeling is om zo snel mogelijk met die gewonnen pionnen een Ajax- team op je elftalkaart samen te stellen. Het gaat bij dit Ajax-elf- tal om tien veldspelers, één keeper en één trainer. Tijdens het doorlopen van het bord kunnen de deelnemers echter ook minder aangename dingen overkomen: een 'gele' en 'rode kaart', ja zelfs in het ergste geval 'ontslag'. Bij een 'ontslag' moetje helemaal op nieuw beginnen! Maar de kans op ontslag is ge- alle spelregels van het Ajax Competitie Spel opnoemen. Het is in ieder geval een spel voor twee tot achttien spelers, die een speelbord moeten doorlopen.Tijdens die 'reis' moeten vragen in vijf catego- riën (Competitie en beker, Eu ropacup, Helden, Algemeen en Oranje) beantwoord worden. ring. Onder de maar liefst 3000 vragen (gemaakt door Ajax kenner en journalist Marcel van Hoof) zitten slechts drie ontslagproce dures. De kans op een leuke, interessante, makkelijke, moei lijke ja zelfs soms grappige Ajax-vraag is dan ook vele ma len groter! Het Ajax Competitie Spel is een variant op het zeer popu laire Trivial Pursuit, met dien verstande dat dit Ajax Compe titie Spel géén vragen over bij voorbeeld aardrijkskunde heeft. Hoewel: een vraag over de eerste Zweedse speler van Ajax valt met een beetje goede wil ook onder het kopje aard rijkskunde! De vragen over historische Europacup-wed- strijden van Ajax, bekende en onbekende spelers, beroemde Ajax-doelpunten en befaamde trainers hebben de overhand bij het Ajax Competitiespel. Ook zitten er veel opzienba rende anekdotes in de vragen en antwoorden. Het Ajax Competitie Spel is iets wat we iedere rechtgeaar de Ajacied willen aanbevelen. Het is bovendien een ideaal ca deau voor de komende feest dagen. Om alvast een idee van het spel te geven, volgen hieronder drie vragen. De vragen zijn niet af komstig van het Ajax Competitie Spel, maar hadden er wel in kunnen zitten. De eerste twee lezers van Ajax-Life die alle drie de vragen goed beantwoorden, krijgen een Ajax Competitie Spel cadeau.Veel plezier en succes! Vraag IIn november 1986 scoorde Marco van Basten met een fantastische omhaal tegen FC Den Bosch. Hoe ging de bal het doel in: rechtstreeks of via de paal, de lat en/of de keeper? Vraag 2: Welke Ajax-speler droeg tijdens de Europacup-fi nale in 1995 tegen AC Milan het rugnummer 15? Vraag 3: In de historie van Ajax is ooit één Rotterdam mer ooit hoofdtrainer van Ajax geweest. Hoe heette die trainer? Oplossingen sturen naar: Post bus 2694,2002 RD Haarlem onder vermelding van 'Ajax Competitie Spel'. Kees Kolf

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 65