COLUMN*VAN PRAAG ajajiife e passepartouts voor onze Champions League TASS systeem verkocht. In totaal gingen er rond de dertigduizend passepartouts op deze wijze over de toonbank. Toen wij op zaterdagmorgen met de verkoop aan leden van de Supportersvereniging startten, werden er in anderhalf uur zo'n twaalfdui zend passepartouts verkocht. Indien u zich realiseert dat zo'n passepartout uit drie kaartjes bestaat die apart moeten worden afgedrukt, dan blijkt het sys teem dus ook bijzonder snel. wedstrijden zijn met groot succes via het CO- Nu is ons gebleken, dat de passe partouts van enkele leden van de supportersvereniging en en kele seizoenkaarthouders in het zogenaamde zwarte circuit terecht zijn gekomen. Zij heb ben hun kaarten met winst aan dat kanaal doorverkocht en zijn voor de buis gaan zitten. Het moge duidelijk zijn dat we dit niet accepteren. Jarenlang krijgen we veel klach ten van personen die niet naar een wedstrijd kunnen omdat we uitverkocht zijn en daar door gedwongen worden om kaarten tegen exorbitant hoge prijzen in het zwarte circuit aan te schaffen.Als sommigen hun club- of seizoenkaart mis bruiken door zelf niet te gaan en hun kaarten in het zwarte circuit te brengen dan treden we daar hard tegen op. De be trokken seizoenkaarthouders krijgen dan ook bericht dat hun kaart wordt ingetrokken en dat zij bij Ajax NOOIT meer in aanmerking zullen ko men voor een seizoenkaart of clubcard en dus ook nimmer meer een los kaartje kunnen kopen.Tevens zullen wij de clubcards van de betrokken le den van de supportersvereni ging blokkeren en deze perso nen informeren, dat zij wat ons betreft in het Ajax stadion en de Amsterdam Arena niet lan ger welkom zijn. Tijdens de wedstrijd Ajax - Real Madrid hebben wij enkele supporters die rode fakkels ontstaken het stadion uitgezet. Het is langzamerhand alge meen bekend en in onze toela tingsvoorwaarden staat ook heel duidelijk dat het meene men van vuurwerk verboden is. Ook hun seizoenkaarten cq. clubcards worden voor altijd ingetrokken.Waarom zouden we nog toegang verlenen aan mensen die onze verzoeken in het kader van het verbod op vuurwerk niet opvolgen, vak ken bestormen, stewards daar bij verwonden, anderen lastig vallen, dronken het stadion in willen, etc, etc, als er zoveel an dere mensen zijn die graag naar Ajax willen komen en die zich in en rond het stadion wel normaal gedragen. Michael van Praag, voorzitter

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 5