De eerste bal moet nog rollen in de Amsterdam Arena, maar het stadion is nu al een toeristische attractie. Fans en niet-supporters kunnen hun nieuwsgierigheid nauwelijks bedwingen tot de oplevering in augustus 1996. Stonden aanvan kelijk twee rondleidingen per week op het programma, dat zijn er nu al vijf per dag. Over een jaar staat een bezoek aan het Nederlandse wereldwonder in de hoofdstad gelijk aan een visite aan Wem bley in Londen of Nou Camp in Barcelona. Bouwmanager ing. H. Vollebregt weet wel waarom. GRASTEGELS De Amsterdam Arena is in al haar facetten werk heb gemaakt", aldus Vollebregt, die al uniek. Dat vinden niet alleen leken, maar verzekerd is van een eigen stoel in het sta- ook mensen uit de gehele bouwbranche. dion. „Ze komen uit de hele wereld hier rond kijken", zegt Vollebregt in de directiekeet. „Indonesiërs, Chinezen en japanners zijn al geweest. Dit is momenteel het meest spraakmakende project van Nederland. De meeste interesse gaat uit naar het afsluit bare dak. Dat dak is absoluut uniek in Eu ropa. In een voetbalstadion is dat nog nooit eerder toegepast.We zijn hier echt een trendsetter. Ik denk dat dit bouwwerk navolging gaat krijgen." Volgens de werknemer van het ingenieurs bureau Grabovsky Poort verhoogt het aparte karakter van deze klus het enthou siasme van de medewerkers. „De mensen werken hier graag, want dit project staat natuurlijk enorm in de belangstelling. Als zij tegen hun kennissen zeggen waar ze aan de slag zijn, dan kent iedereen dat. Dat is toch even anders dan een willekeurige nieuwbouwwijk. Ik vind het zelf ook heel fijn bij de Amsterdam Arena betrokken te zijn.Voetbal is mijn liefhebberij. Je zou dus kunnen zeggen dat ik van mijn hobby mijn De betrokkenheid van Vollebregt bij het bouwwerk wordt alleen maar groter. Ze ker nu langzamerhand ook de details aan de beurt komen. „Het is mooi om met de inrichting bezig te zijn. De vorige week be zochten we bijvoorbeeld de stadions van Newcastle United en Middlesbrough, vooral om te kijken naar de zitplaatsen. We besloten voor klapstoeltjes te kiezen, zodat het gemakkelijk is om andere toe schouwers te passeren." Allerlei snufjes van her en der moeten een plaats krijgen in de Amsterdam Arena. Zo is eind september besloten dat de Arena een mobiele grasmat krijgt. Het gras staat dan in bakken van één bij één meter.Tij- dens het wereldkampioenschap in de Ver enigde Staten is dit procédé ook gebruikt. Het voordeel is dat een beschadigd stuk veld kan worden vervangen door een nieuw deel. Alleen is het opbouwen en af-

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 56