KOFI MENSAH EEN POSITIEVE AANVOERDER AJAJIIFE Afgelopen seizoen speelde hij in de schaduw van Kiki Musampa en Dennis Schulp wekelijks zijn wed strijden voor de Ajax Al. Dit gebeurde op een goe de maar bescheiden ma nier. Dit seizoen zal Kofi Mensah (8 maart 1978) zich nadrukkelijker moe ten doen gelden als aan voerder en als één van de pijlers van de nieuwe Al. f RECTIFICATIE: Bij welke club ben je be gonnen met voetballen en sinds wanneer kom je uit voor Ajax? Ik ben in Ghana begonnen met voetballen maar daar voetbalde ik alleen op straat en niet bij een club. Óp mijn achtste jaar zijn we naar Nederland ver huisd. Ik ben toen voor het eerst bij een club gaan voetbal len. Die club was Voorland uit Amsterdam.Vijf jaar geleden heb ik de overstap naar AJAX mogen maken. Hoe ben je bij Ajax terecht gekomen? We speelden met Voorland re gelmatig tegen elftallen van AJAX. In die wedstrijden heb ik steeds redelijk gevoetbald zo dat mijnheerVan der Lem mij gescout heeft. Ik mocht toen meteen bij Ajax komen voet ballen. Op het moment dat ik door AJAX werd gescout, werd ik ook uitgenodigd om voor het Amsterdams en het Neder lands elftal te komen voetbal len.Alles kwam dus op hetzelf- de moment,Ajax en de verte genwoordigende elftallen. Wat doet het je om voor Ajax uit te mogen komen? Ik vind het echt werelds! Ajax is en blijft toch absoluut de club van Nederland dus als je voor zo'n club uit mag komen doet dat je heel wat. Wie zou dat niet willen! Heb je naast Ajax nog tijd voor andere dingen? Er blijft weining tijd over voor andere hobby's.We zijn eigen lijk alleen op woensdag vrij. Op de andere dagen moeten we trainen of een wedstrijd spe len. op de woensdag ga ik wel tafeltennissen maar verder hou ik geen tijd over. Normaal heb je de vakanties om andere leuke dingen te doen.Afgelopen zomer mocht ik met het Nederlands elftal naar het Europees Kampioen schap in Griekenland dus deze vakantie het ik ook geen vrij gehad. Het voetballen neemt het grootste deel van mijn tijd in. Valt het voetballen goed te combineren met school? In het begin van het schooljaar is het altijd weer even zwaar maar het went best snel. Dat komt ook doordat Ajax alles perfect verzorgd, je hoeft je echt ner gens druk om te maken. Er wordt zelfs voor vervoer ge zorgd. Je wordt bij school opge haald door een busje, dat je naar de training brengt en na de trai ning word je door hetzelfde busje naar huis gebracht.Alles wordt tot in de puntjes ver zorgd, dan is het dus een stuk makkelijker. Jij hoeft je alleen be-, zig te houden met het leren en met Ajax, de rest wordt je uit de handen genomen. Op welke positie speel je en welke positie heeft je voorkeur? Ik speel nu op drie.Vorig sei zoen heb ik steeds als rechts back gevoetbald. Ik kan op die positie ook goed uit de voeten net als op de vier. Ik ben dus inzetbaar op meer dere posities in de verdediging maar het liefst speel ik op de drie omdat ik daar meer de ruimte krijg om te voetballen. Wat zijn je sterke en zwakke punten? Ik ben sterk in de één tegen één situaties en ik kan ook goed koppen in verdedigende acties. Mijn zwakke punt is het op bouwen. Ik wil het vaak nog al lemaal gehaast doen waardoor ik fouten ga maken. Ik moet nog wat rustiger worden en wat meer de tijd nemen voor de opbouw. Veel jongens van de Al van vorig jaar hebben de over stap naar het tweede elftal gemaakt. Je speelt dit jaar dus in een nieuw team. Wat verwacht je van het seizoen? Het is inderdaad wel even wennen omdat ik in een heel nieuw team speel. Ik moet mijn mede-spelers weer leren ken nen en we moeten weer op el kaar ingespeeld zijn, maar tot nu toe gaat het allemaal goed. Vorig jaar was het team fysiek wat sterker dan dit team maar iedereen die bij Ajax voetbalt kan natuurlijk redelijk voetballen.We zijn Ajax, he!We moeten dit jaar dus ook goede resultaten neer kunnen zetten en gaan zoals altijd voor de titel. Wel zullen we wat meer tegenstand krijgen dan vo rig seizoen maar we gaan er voor. Zelf hoop ik goed te pres teren, zodat ik na de winterstop de overstap mag maken naar het tweede elftal. In de toekomst hoop ik dan ook de overstap naar het eerste elftal te maken want daar doe je het toch voor! Danielle Christiaanse FOTO TOM BAANS In Ajax-life nummer vier stond in het artikel over Mi lan Berck Beelenkamp de verkeerde geboorte-datum afgedrukt. De juiste geboor te-datum is 17 september 1977.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 55