STATUTENWIJZIGING ajajiife VA N DE AJAX SUPPORTERS VERENIGING Onze vereniging bestaat nu iets meer dan drie jaar en heeft in die tijd een stormachtige ontwik keling meegemaakt. Wie had bij de start kunnen denken dat we binnen twee jaar de grootste Supportersvereniging van Nederland zouden zijn. En dat we binnen drie jaar bij de Top 4 van Europa zouden horen. Natuurlijk heeft dit veel te maken met de fantastische pres taties van het eerste elf tal. Maar ook met de vastbeslotenheid van het bestuur van Ajax om de Supporters van Ajax deel te laten uitmaken van de 'Ajax-familie'. 23 Binnen onze vereniging is een bepaalde structuur voor het nemen van belangrijke beslui ten. Deze structuur is vastge legd in onze statuten. De statu ten zijn drie jaar geleden opge steld. Omdat niemand toen kon bedenken hoe groot onze vereniging zou gaan worden en wat voor gevolgen deze groei zou hebben zijn in deze statu ten zaken opgenomen die nu belemmerend werken voor de besluitvorming. Zo is in onze huidige statuten opgenomen dat bepaalde besluiten alleen genomen kunnen worden op een vergadering waar tweeder de van de leden aanwezig is. Dit betekent dat we dan met 35.000 mensen zouden moe ten vergaderen! Dat is natuur lijk niet haalbaar. Ook is het zo dat de belang rijkste stem in de vereniging nu ligt bij de Algemene Ledenver gadering. Dit is een vergadering waar alle leden welkom zijn en waar alle leden evenveel stem recht hebben.Tijdens deze ver gadering, die minimaal eenmaal per jaar gehouden wordt, ne men de leden belangrijke be sluiten over financiën, benoe ming van bestuursleden en an dere punten die door het be stuur worden aangedragen. Helaas hebben wij moeten constateren dat de Algemene Ledenvergaderingen door maar heel weinig leden bezocht wor den.Vaak niet meer dan 40 mensen. Dit betekent waar schijnlijk dat de meeste leden niet ontevreden zijn met het door het bestuur van de ver eniging gevoerde beleid.Toch kan deze situatie heel gevaar lijk zijn: het is in theorie denk baar dat een kleine groep kwaadwillende leden die wel op de vergadering aanwezig is zijn wil oplegt aan de overgro te meerderheid van de leden die niet aanwezig zijn. Het bestuur vindt dit risico voor een vereniging als de onze niet aanvaardbaar. Daar om zijn nieuwe statuten opge steld. Deze worden in de ko mende Algemene Ledenverga dering in stemming gebracht. De belangrijkste wijziging in de statuten is dat de belangrijkste besluiten voortaan niet meer genomen worden door de le denvergadering, maar door de Ledenraad. Dit is een raad be staande uit 30 leden die wor den gekozen door alle leden, leder gedeelte van het land zal een aantal leden voor deze raad leveren, zodat verzekerd is dat deze ledenraad een af spiegeling van het totale leden bestand is.Jaarlijks zal circa een derde van de leden van de ledenraad worden herkozen, zodat een lid in beginsel voor drie jaar in de ledenraad geko zen wordt. Het bestuur hoopt dat door het instellen van een ledenraad een verbetering in de besluitvorming in houdt. Het model van een ledenraad - is overigens niet uniek;Ajax zelf heeft al zeer lang een le denraad. Behalve het instellen van een ledenraad worden er nog meer Bestuur personen I lid namens Ajax Ledenraad (30 personen) District 1 District 2 District 3 District 4 District 5 District 6 leden Voorstel nieuwe besluit vormingsstructuur. wijzigingen in de statuten voorgesteld.Voor de details hiervan verwijs ik u naar de conceptstatuten. De Algemene Ledenvergade ring wordt gehouden op 4 de cember a.s. en mag volgens onze huidige statuten alleen doorgang vinden als tweederde van de leden aanwezig is. Om dat wij niet verwachten dat 35.000 mensen aanwezig zullen zijn kunnen wij u nu alvast meedelen dat er een tweede vergadering wordt gehouden op 21 december a.s. in de RAI waarvoor alle leden van harte uitgenodigd zijn. Uit het voorgaande mag blijken dat het besluit over de statu tenwijziging dat op de komen de Algemene Ledenvergadering genomen wordt van ZEER GROOT belang is voor de toe komst van onze vereniging.Wij hopen dat u uw stem niet ver loren zal laten gaan! Daarom bent u als lid van onze vereni ging van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. Indien u niet in de gelegenheid bent om de vergadering bij te wonen kunt u uw stem schrif telijk uitbrengen door middel van het insturen van de bij de concept-statuten opgenomen machtigingskaart. Daarmee machtigt u mij, de secretaris van de Supportersvereniging, namens u uw stem uit te bren gen over het onderwerp statu tenwijziging. De huidige statuten zijn voor alle leden op te vragen bij het Secretariaat van de vereniging. Indien u vragen of opmerkin gen heeft over het bovenstaan de kunt u altijd contact met me opnemen via het secretari aat van de vereniging, postbus 22944 I 100 DK Amsterdam. Met vriendelijke groet, Rob Polderman Secretaris

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 23