DE LAATSTE AJAX-WENS VAN FLIP MINNE ajajufe De 82-jarige Philippus (Flip) Mine die tot zijn 65ste in Amsterdam heeft gewoond en daarna verhuisde naar Leiden, is zijn hele leven al Ajax-supporter. Na een afspraak met zijn vrouw gaat hij echter sinds twee jaar niet meer naar Ajax. Ajax-life in gesprek met een oer-Ajacied die veel weet te verhalen over het oude en nieu we stadion DE WEDSTRIJDEN HET NIEUWE STADION „Het oude Ajax terrein -van voor 1934- lag ongeveer een ki lometer voor het huidige terrein en zo'n 500 meter voor de Kruislaan. Het oude stadion stond haaks aan de Middenweg terwijl 'De Meer' op dit moment er parallel aan staat. Het stadion bestond uit alleen maar hout. Als je aan kwam lopen had je aan de rechterkant de overdekte hoofdtribune en aan de overzij de de onoverdekte zittribune. Achter de goals bevonden zich de staantribunes. De capaciteit was tussen de acht en tien dui zend toeschouwers. Het stadion was altijd redelijk bezet.Als klein ventje moest je achter het doel een dubbeltje betalen en ais vol wassene 30 cent. De onoverdek te tribune kostte 60 cent en voor de over dekte tribune moest men een gulden beta len. We praten hier over het jaar 1927." „Als ik naar het stadion ging vanuit de Kin- kerbuurt, dan moest ik toch wel anderhalf uur lopen, zowel heen als terug. Een aantal wedstrijden kan ik me nog goed voor de geest kan halen zoals die in 1931 tegen VUC en in 1933 tegen Feyenoord. Tegen VUC boekte Ajax een recorduitslag van 17-O.Tegen Feyenoord, met de inter national Van Male op doel, maakte de to taal onbekende Piet Oudendijk zijn entree als vervanger van de geblesseerde Piet van Reenen. Laat die kerel er nou vier inschie ten. Ajax won uiteindelijk met 7-1De gro te wedstrijden werden toen ook al in het Olympisch Stadion gespeeld. Eén van de wedstrijden die ik me kan herinneren was die tegen KFC. Dat was een belangrijke wedstrijd, die om het het afdelingskam pioenschap ging.Aan een gelijkspel hadden we genoeg. Maar met de rust stonden we met 2-0 achter. En laat nou Henk Blom- vliet, een achterspeler, de bal op zijn pantoffel nemen en de bal zó van 35 meter afstand in de kruising schie ten: een prachtgoal. Dat betekende 2-1In de allerlaatste seconde van de wedstrijd maakte Van Reenen de gelijkmaker, wat ook de eind stand was. Ajax was wéér kam pioen." „De sfeer was heel anders. Er was niemand die het in zijn hoofd haalde om over dat klei- Uit de oude doos: Flip Minne Het echtpaar Minne. ne rot hekje te springen, men had veel meer zelfdiscipline. Ook waren er geen hekken tussen de vakken. Er was alleen een soort van muurtje zoals nu in het Olympisch Stadion. Er werd zelfs geroepen 'één hoeraatje voor de tegenpartij." „Toen het nieuwe terrein geopend werd ging ik met de bus, die ook wel de 'Kraaie- knip' genoemd werd, naar de hoek Mid denweg/Betondorp en wat ik daar zag, was nog nooit vertoond. Wat een mooi terrein wat lag daar! Ik stond op het huidige vak H. Ik weet het nog goed; Bob ten Have maakte in de openingswedstrijd 3 doel punten tegen een Franse club (Stade Fran- Door Peter Nederlof cais). De toegangsprijzen waren iets hoger dan die van het oude terrein. Je kon ge woon op de fiets naar het stadion. Er was één fietsenstalling bij het stadion neerge zet. Later is er ook bij de Diemenzijde nog een fietsenstalling bij gekomen.Waar nu de parkeerplaatsen voor de auto's zijn, stond vroeger een fietsenstalling." „Eén van de voordelen in dit nieuwe sta dion was dat men vanuit alle hoeken de wed strijd goed kon zien. Dit stadion bestond ook uit houten ban ken. De stoelen van nu zijn er denk ik pas sinds een jaar of vijf tien. De verdere ver anderingen vanaf 1980 zijn wel bekend. Ik heb overal in het stadion ge staan of gezeten. Mijn kaartje kocht ik vóór de wedstrijd aan het loket, want die waren altijd goedkoper dan in de voorverkoop. Men kon al tijd nog wel een kaartje kopen, iets wat vandaag de dag wel an ders is.Vanaf mijn 65ste, sinds mijn vrouw en ik in Leiden wo nen, heb ik een seizoenkaart. In het seizoen 1991 -1992 zat ik voor het laatst met een seizoen kaart in de Meer, op vak B.Toen zat ik luxe. Ik werd toen 80 en moest de af- j spraak die ik met mijn vrouw t had gemaakt toen ik 75 werd, na *3™ komen. Zij wilde dat ik wat min der naar Ajax ging. Ik raakte ten slotte ook al op leeftijd. De af spraak was dat als ik tachtig zou worden, niet meer naar het voetballen zou gaan. Toen dacht ik nog 'ik heb nog wel even te gaan'. Maar op mijn 80ste verjaardag, viel dat wel even vies tegen. Gelukkig kreeg ik dit jaar van mijn kleindochter een kaartje voor Ajax-Volendam en dat was tevens de laatste keer dat ik in De Meer ben ge weest." „Ik hoop op 5 november a.s. drieëntachtig te worden en als verjaardagskado heb ik maar één wens. Ik heb de openingswed strijd in 1934 gezien en wens dat ik er ook in 1996 bij de opening van de 'Amsterdam Arena bij kan zijn.Als dat lukt, dan heb ik Ajax in alle drie thuishavens zien voetbal len."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 18