AJAXÏ.IFE - En in die ene wedstrijd stuit Ajax op 28 november in Tokyo op de wereldkampioen van 1983, het Braziliaanse Gremio. Een confrontatie met zijn landgenoten lijkt Santos wel wat. „Als ik tegen Gremio speel, ken ik niemand. Ik ben dan gewoon Nederlander. Zelfs als zou er familie aan de andere kant staan, dan nóg ken ik geen sentimenten." De verdediger kent Gremio beter dan wie ook. De club is namelijk afkomstig uit zijn Braziliaanse woonplaats Porto Alegre. Hij bezocht enkele wedstrijden van de club, toen hij vóór het seizoen terugkeerde in zijn vaderland. „Het is een jonge en hechte ploeg. Ajax zal goed moeten spelen om van Gremio te winnen.We dienen vooral niet te aanvallend te voetballen.Waarschijnlijk wordt het ook wel een hard duel. Het team heeft één international, dat is de keeper Danrley.Verder beschikken ze in Jardel over een lange spits, die veel doel punten met zijn hoofd maakt. Ik neem hem wel voor mijn rekening." Het is Gabriel Machin, eigenaar van Do Brasil, heel wat waard om een foto van een Braziliaanse Ajacied met de wereldbe ker aan de muur te kunnen hangen. De af beeldingen van Romario en Ronaldo vloe ken immers een beetje in hartje Amster dam. Met dank aan tolk Carlos Pereira Da Fonseca, Gabriel Machin en Hans Coret. Waar voor de meeste Europeanen de ont moeting met de kampioen van Zuid-Ame- rika slechts een toegift is, betekent dat in het werelddeel van Santos véél meer. „Het is de droom van elke Braziliaan om de we reldbeker te winnen", zegt hij. „De men sen kijken daar naar uit. Ze praten voort durend over die ene wedstrijd." Dat zijn nog eens woorden. Een betere werknemer kan een club zich nauwelijks wensen. Het onderstreept nog eens zijn verlangen om bij zijn nieuwe club te sco ren met goede prestaties. Hij stelt dan wel alles te willen winnen, maar de wereldbe ker voor clubteams neemt wel een heel voorname plaats in zijn voorkeurslijstje in.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 11