a VAN AJAXUFE HOESCHP TAGESSIEGER Zoals de trouwe lezer van dit witroodwitte clubblad be kend is, hebben de suppor ters, suportersverenigingen en de supportersprojecten van Ajax en Borussia Dortmund nauwe betrekkingen. Zo deed aan het 7e Ajax supporters- toernooi een team van de Yestland Borussen mee, en op zondag 2 juli* was het de beurt aan een team van Ajaxsupporters om, op uitnodiging van het Fan projekt BVB Dortmund, deel te nemen aan het Südtribü- nenmeisterschaft in het Hoesch park te Dortmund. (De Südtribüne is bij en in Dortmund wat bij ons de F-side is) Het toernooi werd ge sponsord door de DAB-brouwerij en er deden 95 teams van Dortmund- fans uit geheel Duitsland en één team van Ajaxsupporters aan mee. zijn (dit gold vooral voor onze teamgeno ten uit Brabant). Om 05.30 uur was het verzamelen en om 06.00 uur vertrok de touringcar naar onze buren. Uiteindelijk kwam dat er dus niet van want er moest gewacht worden op enkele lie den die, naar bleek, besloten hadden om ons voor joker te laten wachten en niet op te komen dagen. Slechte beurt heren!! (De namen van Boertje en Boefje zullen we hier dus niet noemen) Na een voor spoedige reis, die enkele meereizende be stuursleden van onze onvolprezen suppor tersvereniging slapend 'meebeleefden', kwamen wij toch nog ruimschoots op tijd in het Hoeschpark aan. Een keurig bedrijfssportpark met verzon ken velden, zodat tussen de velden in een terras met uitzicht op het gebeuren be schikbaar was. Na hartelijk te zijn ontvan gen door de mensen van het plaatselijke Fanprojekt, 'Rolli' Marewski enThilo Da- nielsmeyer, werden de spandoeken en vlaggen op een centraal punt bevestigd en konden wij ons op het toernooi gaan voorbereiden: omkleden, koffie, een brötchen en de technische bespreking. Eerst werd een voorronde gespeeld, drie wedstrijden die door onze jongens met gemak en afgetekend gewonnen werden. Hierdoor bereikten we de Siegerrunde. Dat betekende wederom 3 wedstrijden, I waarvan er 2 gewonnen werden en éénj gelijk gespeeld werd. Daarna belanddfn we in de kwartfinale, waar de 'sudden dekh' regel gold. Nou, dat wilde wel lukken. On danks de meegereisde supporters, het vuurwerk langs de lijn (nou ja {uurwerk.:.) en de nodige kansen in het begin van de wedstrijd, wilde de bal maatniet in het netje rollen, dat is te zeggen, niet in het Duitse netje. Helaas wilde de bal, tot grote vreugde van^de, wedstrijd na wedstrijd toenemende, Duitse supportersschare vatr onze tegenstanderweT^^onze voor treffelijk keepende Harvey rollen, zodat we meteen klaar waren.TocJjLgeen slecht resultaat als we bedenken, dat de ploeg--' waar wij gelijk tegen speelden in demnale verloor van de enige ploeg waar wij van verloren! Toch hadden we lieverTagessieger gewor den.Aan onze mannschaftèestaande uit Harvey, Gerard,Theo, Jeroen, Ramon, Dek ker, John, Patrick, Mike en Lex heeft het in elk geval'niet gelegen. Met een reis van bij na drie uur in de benen werd er zes wed strijden lang met volle inzet voor geknokt. Klasse mannen! Ook onze meegereisde supportersschare hebben zich de gehele dag als waardige ambassadeurs van de Ajaxsupporters achter de ploeg geschaard. Gespeeld werd er op halve voetbalvelden met jeugddoeltjes, teams van 5 man plus een keeper en de spelregels waren een soort van kruising tussen zaal- en veld- voetbalregels. Omdat de eerste wedstrijd om 10.00 uur des morgens gepland was en wij nog een stukkie moesten rijden, was het zaak om, nota bene op zondag, vroeg uit de veren te Moe maar voldaan konden we dus terug naar Groot Mokum bussen, waar we rond een uur of half tien aankwamen. Met dank aan alle spelers en supporters van ons team en vooral de mensen van het Fan projekt BvB Dortmund. Frans Perlot

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 53