AJAN.IFE mm FANATIEK? OOIT ECHT GEWERKT? land - Zwitserland 6-2 Nieuws van de Dag 27-12-'49. S.V.V. - Ajax, Köneman zwaar belaagd door de Ajax verdediging, doet zijn uiterste best een treffer te plaatsen, maar ook ditmaal had hij geen geluk. „We redden het redelijk.Ja, Sjaak is fana tiek en terecht. Als je Sjaak op het veld hoort, dan heeft hij gelijk, want die scheid- rechters fluiten vaak om de jongens van de tegenpartij te beschermen. Dat moet hij niet doen, hij moet gewoon fluiten. Dus Sjaak krijgt een oplazer en dan laat de scheidrechter de wedstrijd gewoon door gaan. Dan gaat Sjaak tekeer en zeggen wij, Sjaak je hebt gelijk. Ik ga naar die scheid- rechter en zegt: moet u goed horen, we spelen voor de lol, maar we willen wel winnen. U moet niet bepalen hoe de stand wordt, of het nu 5-0 of 0-0 wordt dat maakt niet uit. U moet niet denken van oh die is niet zo goed, die zal ik een beetje helpen. Het moet gewoon een wedstrijd zijn." Lucky Ajax? „Ik ben het uitvoerende deel van het bestuur. Ik organiseer de wedstrijden, maak de afspraken en hou de boel bij elkaar en dat is me elke keer weer geluk. Het is altijd erg gezellig, na afloop van een wedstrijd lekker een borreltje en een stukje eten. Meespelen is helaas ge beurt. Ik heb het wel zolang mogelijk ge daan. Ik was vijftig toen ik nog bij de HFC meespeelden. Maar het kan niet meer, met mijn 75 jaar. Nee, voor mij is het over." Ook voor ons was het over. Joop Stoffelen en ik waren drieëneenhalf uur kwijt met praten en luisteren. In die volgorde en dan maar drie bladzijden? Ja. Gewoon drie bladzijden en de rest van het verhaal hou ik voor mijzelf, voor mijn memoires. Nico Smith Toen begon de KNVB, twee jaar geleden, te mekkeren over dat en dat en het is een FIFA besluit en namen ze de heleboel over. En dat was dan 25 jaar oud-internationals." „Ik heb altijd gewerkt, maar ook alles uit gegeven. Mijn dochter vroeg, 'pa, ik wil een brommer hebben'. Ja hoor, zeg ik, dat kan, maar zelf betalen. Ik heb, bij mijn oom bak kerijen schoon gemaakt, bij deVAMI melk rond gebracht, toen was ik veertien jaar. Zondagsochtends moest ik om 6 uur be ginnen, want ik moest om 10 uur voetbal len. Dan was ik om acht uur klaar en op de fiets naar de Meer toe. Ik heb het altijd leuk gehad. Ik vind werken altijd leuk, ik heb eigenlijk nog nooit iets met tegenzin gedaan. Een pracht leven. Ik amuseer me ook overal mee, ik zat er alleen om me geld te verdienen en dan kan ik het weer uitgeven. Sommige verdienen om het op te potten. Ik heb tegen mijn jongens gezegd, jullie zijn helemaal geholpen en hebben al lemaal een goeie baan, maar er blijft geen Stoffelen werkt de bal weg. dubbeltje over voor jullie, ik maak alles op. Ik heb nergens spijt van. Ook niet van het voetbal, in tegendeel, voetbal is een harts tocht van mij en is het nog. Hoewel, ik moet eerlijk zeggen, Ajax was vroeger mijn club, is het nog steeds hoor, ik ben wel vijf tig of zestig jaar lid. Maar het is toch geen echte club meer, het is een bedrijf. Een groot bedrijf."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 50