HET MOET BEUKEN Al LIFE Op 2 juli 1995 werd het eerste openluchtconcert in de Amsterdam Arena gegeven. Midden tussen zand, ce ment en kranen zong Danny Lukas- sen, 'Ajax is kampioen'. „Je weet niet wat je overkomt als je hier staat. Je krijgt een gevoel dat je met geen woord kan beschrijven. Daar stond ik dan, in de Arena, zong en voelde me intens gelukkig. Wat een eer. Wat een stadion." VERANDERINGEN? RENE FROGER 42 Wat een stem. Danny zong als nooit tevo ren nog eenmaal zijn hit, 'Ajax is Kam pioen'. Het Ajax-gevoel gamelde op de bin nenplaats van het stadion. In de serie 'het gevoel van is de beurt aan Danny Lu- kassen. Een op Bevrijdingsdag in 1971 ge boren Amsterdammer met mooie volle stem. „Mijn eerste CDtje heb ik in eigen beheer gemaakt. Als ik dat terugluister en vergelijk met hetgeen wat ik nu doe, is er een hemelsbreed verschil. Mijn stem is nu sterker, langer vol en krachtiger." Zangles? „Nee. Dit is echt puur natuur. Aleen voor mijn ademhaling zit ik bij een logopedist. Tijdens een onderzoek in het ziekenhuis kwamen ze erachter, dat ik mijn stem te argressief gebruikte. Dat is zwaar en niet mis. Je denkt er niet aan, iedereen spreekt, maar of je je stem goed gebruikt weet de meesten niet. Kijk, ik hoef geen Danny de Munk te worden. Mijn stem is mijn stem, die hoort bij mij. Ik heb enkele weken ge leden een uur lang met Danny zitten pra ten. Het is dus echt een hele super aardige gozer, met nog steeds een Amsterdams ac cent. Bij Danny hoort dat, stel je maar eens voor.Jij gaat naar Cyrano en je be taalt honderd vijftig gulden voor een kaartje en je hoort Cyrano met een Am sterdams accent zingen. Dat kan toch niet. Hij doet het goed." gevraagd. Kijk, ik hoef niet zo nodig be kend te worden, als ik maar plezier heb in hetgeen wat ik doe. Komt het, dan ga ik het niet uit de weg. De kans om een hit te scoren krijg je maar één keer, die moet je met beiden handen aangrijpen. Anders is het voorbij. Het is wel een zware belasting en er komt een heleboel op je af. Ik ben vrij nuchter en het succes is zo betrekke lijk. Voordat je het weet is het voorbij. Ik geniet ook echt van ieder moment en heb niet te klagen, het gaat erg goed. Ook een heleboel leuke dingen gedaan, zeker voor Ajax. Ik heb het Leidseplein gehad, het Mu seumplein, het afscheidsfeest van Frank Rijkaard en de primeur in de Amsterdam Arena.Welke beginnende artiest kan zeg gen, 'ik heb gezongen voor 200.000 man'. Dat is toch waanzinnig." „Ja, maar het is zo verandert en dat vind ik zelf wel heel raar, dat wat ik twee jaar ge leden deed in principe hetzelfde is wat ik nu doe. Ik zing nu alleen een hit. 'Ajax is kampioen' is gewoon een dikke hit ge weest. Voor Nederlandse begrippen is dat heel apart.de derde plaats in de Mega Top vijftig.Ten eerste praat je over een Neder lands product, dus het is zo wie zo al knap en ten tweede gaat het over een club. Dat is uniek. Ik denk niet dat er voorlopig een voetbalplaat hoger komt als deze. Het geen wat veranderd is, is dat je meer be taalt krijgt voor korter werk.Vroeger liep je te zeuren om een optreden en deed je het vrijwillig en nu is dat anders, je wordt „Het enige wat ik hem kan verwijten, is dat hij had moeten wachten op de Am sterdam Arena. Een Amsterdamse jongen niet in de kuip. En voor de rest is Froger 'Top of the Bill', er is geen betere. Ik ben al blij als ik het concertgebouw vol kan krij gen. Mijn grote droom is Carré." Komt er een nieuwe CD? „We gaan een CD opnemen en die komt aan het eind van het jaar uit, maar we doen het rustig aan.We willen een CD maken die van mi nuut één tot dat hij afgelopen is er staat. Hij moet beuken als een huis. In augustus nemen we vier stukken op."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 42