STADION TWEE HENNIE HENRICHS AJA)q.|FE Een immens grote zandvlakte zover het oog reikt. Moet dit het nieuwe Ajax-complex worden? Krijgt de Supportersvereniging Ajax hier haar onderkomen? Veel vragen, maar ook twijfels. Twijfels of het complex op tijd klaar is, waar komt de redactie te zitten, welkeEen serie van zes verhalen over de wording van het Jeugd- en Amateurcomplex 'Stadion 2'. Deel één: Het gesprek met Hen- nie Henrichs, bestuurder van de AFC Ajax, belast met het jeugd- en Ama teurcomplex 'Stadion 2'. STADION TWEE FOTO'S RON RICHEL „Laten we het verhaal beginnen bij het be gin. In 1980 bij het aantreden van het nieu we bestuur, was de conclusie snel getrok ken. Wij moesten uitkijken naar een ande re accomodatie. Een snelle rekensom leert ons dat de mogelijkheden om business to business te benutten minimaal waren. Los van de financiële bespiegelingen, welke toch te maken hebben met de activiteiten rond Ajax Imaar daarnaast ook qua be groting van de club, praat je over het in houdelijke. Een ander feit was dat de jeugd- en amateurafdeling van Ajax flink uit zijn krachten was gegroeit.We hebben in 1988 een speelveld opgeofferd ten behoe ve van een kunstgrasveld, om beter te kun nen trainen. Historisch hebben wij al twin tig jaar velden in onderhuur bij de sport club Voorland. Dat is op zondag. De laatste tien jaar hebben we een verschuiving ge zien van activiteiten van zondag naar acti viteiten op zaterdag. Dat komt enerzijds door dat er steeds meer jeugdwedstrijden van zondag op zaterdag worden gespeeld en anderzijds zijn we van een zondag seni orenafdeling naar een zaterdag seniorenaf deling gegaan. De belasting op zaterdag en het niet kunnen gebruiken van de velden van VVGA, want dat is ook een zaterdag club, leiden tot een faciliteiten tekort. Het werd een krappe organisatie. Er was be hoefte aan een nieuw complex.Toen wij eenmaal met de gemeente in gesprek gin gen over de Amsterdam Arena, hebben wij één op één daaraan verbonden dat als we gaan verhuizen, we met de hele club gaan. Zolang we bestaan zijn wij een vereniging en van plan dat heel lang te blijven. Het is belangrijk dat jonge spelers weten waar ze in de 'toekomst' zouden moeten spelen. Waarbij het oogcontact heel belangrijk is" aldus Henrichs. „Er zijn in feite twee projecten gestart, de Amsterdam Arena met al zijn activiteiten en Stadion 2, waar ik zelf mee aan de gaan ben gegaan. Dat waren in de jaren '91'92 en '93 lange gesprekken, eerst met de Centrale Stad en later met Zuidoost. Het moment dat er besluiten moeten worden genomen kwam steeds dichterbij. Het eer ste plan was om de Amsterdam Arena te bouwen tegen Strandvliet aan, de huidige velden van Amstelland. Het idee was één complex te maken. Dit ging niet door, om dat we daar te weinig ruimte hadden en er niet genoeg velden op kwijt konden. Na de problemen met Ouder Amstel is er beslo ten om het stadion te verplaatsen. Dus een eenheid tegen het stadion aan was van de baan. Met de Centrale Stad en Stads deel Zuidoost hebben we besloten uit te wijken naar sportpark 'De Toekomst'. In maart 1994 hebben wij metJOS en TOS Actief een herenaccoord gesloten dat wij de morele verplichting op ons namen, dat de clubs op een goede locatie terecht zul len komen.Vanaf dat moment ging de trein steeds harder. Maar er waren problemen met Ouder Amstel. Om een lang verhaal kort te maken, Amsterdam en Ouder Am stel hebben een deal gesloten om het hele Sportpark aan te kopen, ook Ajax heeft in die koop meegedaan.Wij hebben de grond aangekocht, 9,4 hectare. Door de aankoop van de grond is de toekomst van het com plex veilig gesteld. Zolang Ajax in de Am sterdam Arena speelt, speelt de Jeugd- en Amateurafdeling op oog afstand. Dit alles is 27 april 1995 rond gekomen. Gedurende

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 22