11 AUGUSTUS 1995 AJAX - LAZIO ROMA AJAXLIFE OPEN DAG Iedere Open Dag is een weder kerend succesverhaal. Dit jaar niet op woensdag, maar op vrijdag. Nadat de selectie op de Handtekeningendag aan haar sup porters is gepresenteerd, is er de presentatie aan het grote publiek op 11 augustus. De verwachting is dat er wederom zo'n 50.000 sup porters op dit spektakel zullen af komen. De organisatie van dit eve nement, waar zo'n I50 vrijwilligers aan mee werken, is in handen van Daan van de Burg, commercial exe cutive bij de AFC Ajax. 11 AUGUSTUS 1995 Foto's: Louis van de Vuurst Vanelli en Sandra Kim de toenmalige Euro visie Songfestival winnares. Dat was heel hard werken. Negen jaar geleden heb ik dan ook de dood in ogen gezien. Ik kreeg een zware hartaanval en hebben ze mij vier keer bij moeten brengen.Vanaf dat moment was alles anders. Ik ben gestopt met La Bastille Productions en heb een paar maanden lopen dolen." Nadat Daan was hersteld, werd hem door Maarten de Vos een positie bij Inter Voet bal aangeboden. „Ik had bij Ajax gevoetbalt en kende de zweetlucht van de kleedka mer. Ik heb samen met Jos Smulders indi rect voor Ajax gewerkt. In '88 kwam ik met het idee een Open Dag voor Ajax te organiseren. Ik heb dat aan Arie van der Eijden voorgelegd en hij vond dat een pri ma plan. Dus aan de slag. Niemand wist van te voren wat dat zou in houden. Op de vraag hoeveel toeschouwers verwacht je, wist ik geen zinnig antwoord te geven. Zo'n vijf tot zevenduizend op z'n hoogst. Doordat de AVRO met Hollands Glorie vooraf flink veel promotie had gemaakt, za ten we om II uur met de handen in het haar. Het was zo'n een chaos qua drukte, dat we de presentator hebben gevraagd om in de ether te roepen 'kom niet meer naar het Ajax-stadion'.We wisten niet wat ons overkwam, er stonden hier zo'n 25 tot 30 duizend mensen. Ook lieten we de spe lers over het stadionterrein lopen om handtekeningen te geven, dat werd dus rennen en vluchten. Dat was de eerste Open Dag." „De tweede Open Dag hebben we overal op het terrein containers gezet met bordjes erop, die en die spelers komen om dat tijdstip handtekeningen geven. Daar heb ben we ook leergeld voor betaald.We za gen op een bepaald moment dat ouders hun eigen kinderen plat drukte, om een Daan v.d. Burg speelde in de jaren '70 be taald voetbal in het tweede team van Ajax. „Ik kwam het eerste jaar gelijk met Lerby en Arnessen in het tweede en het jaar daarna stootte Simon Tahamata door naar het tweede. Met dat tweede heb ik een leuke tijd gehad." Voordat Daan v.d. Burg in I990 een jaarcontract bij Ajax kreeg, was hij werkzaam bij InterVoetbal, mede eige naar van La Bastille Pro ductions, productie manager bij deVARA van het radioprogramma 'Hollands Glorie' en roadmanager van buitenlandse artie sten. „Als roadmanager heb ik gewerkt voor de Three Degrees, Rod Stewart, Gino van Berlage was in plaats van de Open Dag.We hebben toen duizenden reacties gehad waarom er geen Open Dag was. Dat hoort bij het seizoen, dat is van mij, werd er gezegd. Maar voor de Open Dag van 11 augustus hebben we weer leuke atracties gepland. Ik zeg niet welke, iedereen moet zelf maar komen kij ken. Het is de laatste Open Dag in 'De Meer' en dat moet een feest zijn." handtekening van een bepaalde speler te krijgen. Het jaar daarop hebben we ge zegd, voor ieders veiligheid, dat het ons beter lijkt om geen handtekeningen meer uit te delen. Daarom zijn we blij dat de supportersvereniging dat van ons heeft weggenomen. Nu is het beter gestructu reerd. Het is een familiedag en dat moeten we zo houden. De rondleidingen baart ons nogal veel zorgen. Het is een open huis, open dag, open keuken. De mensen willen naar die beker kijken, die willen kijken waar de jongens hun broodje eten, waar ze douchen, dat hoort erbij, dus moet je dat ook openstellen. In de loop der jaren zijn er steeds meer atracties bij gekomen en is er een continue programma op het hoofdveld. Kijk maar naar Louis van Gaal met zijn loopmicrofoon, hij betrekt de supporters erbij tijdens de demonstratie training. Hij vindt het prachtig en de sup porters zijn één en al oor. Zo moet dat en daar doen we het voor.Voor de suppor ters." „Eén keer hebben we de Open Dag over geslagen. De expositie in de Beurs

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 13