MISS ajaj^ife Na veel heen en weer gebel was het dan zover. Een telefonisch interview met Karin Bloemen. Na de eerste vraag was er geen houden aan. Karin Bloemen sprak lyrisch en in vervulling over haar Ajax, haar jongens en haar Louis van Gaal. BLOEMEN EN AJAX Door Nico Smith heerlijk potje staan janken. Dat heeft mij zo aangegrepen, die jongen stal mijn hart." Karin ging al jaren ongemerkt naar Ajax, maar nu is alles an ders. Óveral waar Ajax wordt gevraagd, wordt ook Karin Bloemen gevraagd. „Op het af scheid van Ed van Thijn, ont moette ik de selectie van Ajax en hoor je uit de mond van Frank Rijkaard en Danny Blind dat ze heel graag naar mijn show willen. Zulke fantastische voetballers willen mij zien. La ter zijn 'Frenk', Danny, Sonny en Peter met hun vrouwen naar een optreden komen kij ken. Na afloop van de show kwamen ze naar mij toe en vroegen ze: „Als we kampioen worden willen wij dat je bij ons komt optreden". En dat heb ik gedaan. Wat een feest. Ik ben in tijden niet meer zo uit mijn dak gegaan." De zondagavonden zijn voor Karen heilig „Er zijn drie TV- programma's waar ik naar kijk, dat is het journaal, Koot en Bie en Studio Sport. Als ik het niet kan zien, dan wordt het opgenomen en zit ik soms tot drie uur in de nacht sport te kijken. Met de band hebben we een draagbaar TVtje, dat als ik moet optreden en Ajax speelt, wordt er achter de coullise, in de bus en overal waar het maar kan gekeken. Als ik het niet kan zien, wil ik niets horen of weten. Niemand mag de uit slag zeggen voordat ik het zelf heb gezien." De avond voor de finale was ik door Studio Sport uitgeno digd en voorspelde ik dat het in de 89ste minuut 1-0 zou worden door Rijkaard. Ik was tijdens de wedstrijd helemaal geflipt, kon niet stil zitten en iedereen moest zijn mond houden. Toen Kluivert drie minuten voor het einde scoorde, ging ik helemaal uit mijn dak en stond minuten lang te springen en te schreeuwen, ik kon niet op houden. Rijkaard gaf de assist. Wat een feest. Vroeger durf de ik dat niet, maar in Wenen heb ik gewaved of mijn leven ervan afhing, gefloten omdat de wave bij de Italianen stopte en nog nooit zo hard mafia geroepen. Na het laatste fluit signaal rende Kluivert naar onze tribune en ging daar een

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 70