CLARENCE SEEDORF ajaxlife 7 Hans Henrotte ten er tal van hoogtepunten in het voorbije seizoen, maar die zijn allemaal onderge schikt aan de hoofdprijzen. Als professioneel sporter ben je tenslotte bezig het hoogst haalbare te bereiken en als club is de landstitel en Europa Cup het hoogst haalbare. Maar aan de andere kant gaat het ook om de centen. Als je wint verdien je en als je veel wint verdien je veel. Als je het over een vervelend mo ment hebt is dat misschien wel de verloren kwart finale om de Amstel Cup tegen Feyenoord. Maar aan de ande re kant gaf het ons wel weer wat meer ruimte in het druk ke progamma om ons op te maken voor de echte hoofd prijzen." overtuigend in de finale komt, je die moet winnen ook." En zo gebeurde het ook, ondanks Seedorf's persoonlijk mindere spel in Wenen. Veel andere moeilijke mo menten kende Clarence See- dorf niet in het afgelopen voetbalseizoen. Maar aan de openingsfase van de competi tie denkt hij met weinig ple zier terug. „Het was een be hoorlijke teleurstelling dat ik het seizoen moest beginnen als reservespeler." Ook bij het zoeken en opnoe men van het mooiste moment van het seizoen '94-'95 ver toont het gezicht van Edwin van der Sar weinig of geen emotie. Koel en zakelijk zegt hij: „Hoogtepunten zijn die momenten dat je iets wint. En dan niet een enkele wedstrijd, maar finales, zoals de Cham pions League, de Beker en het kampioenschap. Natuurlijk za- de winst op Bayern Mün- chen. In de eerste helft speelden we daar ongeluk kig, terwijl we na de rust zelfs kansen weggaven. In het Olympisch Stadion hebben we ze vervolgens afgebluft. Gilberto Calcio Ik vind ook dat als je zo Clarence Seedorf vindt het moeilijk om een favoriete scè ne te kiezen uit de succesvolle Ajax-film van het afgelopen sei zoen. Regelmatig was de brede grijns zichtbaar op het gezicht van de ware liefhebber. „De competitie leverde heel wat mooie momenten op. PSV uit was erg fraai. We hadden daar al een paar jaar niet gewonnen. Het was eigenlijk de eerste keer dat het elftal er echt stond. De doelpunten in die wedstrijd waren ook van een hoog niveau. Mijn goal was voor mij natuurlijk het hoogte punt. Dat begon met het jagen van iedereen op zijn tegenstan der. Ook de overwinning met 8-0 in het duel met Sparta vond ik erg mooi. We lieten toen alles zien waarop we tij dens trainingen oefenen en we scoorden ook nog als bezete nen." Voor de jeugdige routinier is het spelen in de Champions League één hoogtepunt. „Het was steeds weer een kwestie van overleven. Het mooist was

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 7