LOUIS VAN GAAL AjA)4|FE Als u deze Ajax-Life leest, zit het seizoen 1994/1995 erop. En wat een seizoen!! Een topjaar zoals Ajax in zijn rijke historie slechts enkele keren meemaakte. De Schaal, de Cup met de grote oren, ongeslagen kampioen, ongeslagen Europacuphouder, meer dan honderd competitiedoelpunten, de minst gepasseerde defensie in de PTT-Tetecompetitie en de Champions League en al die andere records. Natuurlijk is de finale op 24 mei in Wenen het absolute hoogtepunt van de laatste 20 jaar. Maar hoe was het ook alweer? Hoe zagen de spe lers en hun trainers het seizoen voordat de schaal en de cup binnen waren? De spelers laten in deze Ajax-Life nog eens weten wat ze van het afgelopen seizoen vonden. Dat gebeurde, zoals reeds gezegd, vóórdat de landstitel en de Europacup binnen waren, maar toch waren de meningen niet echt verdeeld. De kwalificaties variëren van 'fan tastisch' tot 'één groot hoogtepunt'. We beginnen met onze trainer Louis van Gaal en eindigen deze reeks met de trainer die bijna alle successen heeft meegemaakt, Bobby Haarms. oor de directeur betaald voetbal van de AFC Ajax Amsterdam zijn het mooie tijden. Zijn pupillen spelen de ster ren van de hemel, en Louis van Gaal zelf wordt meer en meer ge accepteerd. Zelfs door de media, met wie de Avenhorner het in het verleden nogal eens aan de stok had. NIET ZEUREN, MAAR SPELEN DE SCHEIDSRECHTER HET MOMENT VAN... Sven Eric van Leeuwen V Van Gaal: „Ik heb er nog steeds moeite mee dat sommige journalisten slechts naar de korte termijn kijken. Zoals vorig jaar tegen Parma. Nadat we die wedstrijd ver loren, deugde er plotseling niets meer van het systeem van Ajax, en was Parma alleen maar een middenmoter uit de Serie A. Het blijft gewoon raar dat je alleen op re sultaat wordt beoordeeld, het is teveel korte termijn werk." Het mooie seizoen '94-'95 nam voor Van Gaal cum suis pas echt haar aanvang na de 2-0 overwinning op AC Milan, we schrij ven 14 september 1994. „Ondanks dat Mi lan maar bleef zeggen dat het zo verzwakt was, deden er nog genoeg spelers mee om een topelftal op te stellen." Vanaf dat mo ment zag Van Gaal dat het goed was met zijn selectie. „We zijn ook één van de weinige clubs die nooit gezeurd heeft over de nasleep van het WK. Ik was in de zomer ongeveer mijn hele selectie kwijt, maar nooit heb ik daar over geklaagd. Lichamelijk kan een mens heel wat aan, het belangrijkste is hoe de spelers geestelijk al die druk en het aantal wedstrijden verwerken." Wat Van Gaal daarbij gunstig stemde, is het geringe puntverlies dat de landskampioen leed rondom zware weken met wedstrijden voor de Champions League en de diverse vertegenwoordigende elftallen. „Dat is de afgelopen jaren nogal eens anders geweest en mag je dus zeker wel een pluspunt van dit seizoen noemen, net als feit dat we al zo lang ongeslagen zijn. Ook verbeterd is het feit dat we dit jaar in staat zijn geweest om vanuit een geslagen positie toch nog als win naar het veld af te stappen." Tot slot heeft Van Gaal ook nog wel even een minpuntje te noemen. Het vaderland se arbiterskorps krijgt van de oud-Spar taan nog even een sneer: „Ik heb het idee dat de scheidsrechters ons toch anders behandelen dan andere ploegen. Ik be speur een soort van houding van „Ach het is Ajax, ik hoef niet te veel te fluiten, want die jongens scoren toch wel." Prima voor beeld daarvan is de niet gegeven straf schop in de bekerwedstrijd tegen Feye- noord. Overmars wordt al snel in de wed strijd neergelegd in het strafschopgebied, maar er wordt niet eens gefloten. Want Ajax scoort toch wel. In de tweede helft wordt eenzelfde situatie met Peter Bosz en Danny Blind, waarbij niet eens echt sprake was van een overtreding, wél met een penalty bestraft. Dat soort dingen blijft me irriteren."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 6