h - ajahjfe RüHn „Ik sta helemaal te gloeien, ik had dit absoluut niet ver wacht," zegt de Groningse even later. Haar knalrode jurk, bezet met duizenden pailletjes en het kroontje op haar hoofd met daarin het Ajax-logo laten haar nog meer stralen. Haar wacht een zware taak. Naast haar opleiding voor kapster zal zij bij officiële gelegenheden het gezicht van Ajax en haar Supportersvereniging zijn. Haar representatieve taken zullen onder andere bestaan uit het begeleiden van VIP's, het uitreiken van trofeeën en zij zal bovendien de eerste af trap van het voetbalseizoen gaan verrichten. „Dit zal een fantastisch jaar worden. Ik heb al eerder mode-shows gelopen en modellenwerk gedaan, maar die hostess-functie die ik nu moet gaan vervullen is nieuw voor me. Een meisjesdroom is uitgekomen." Vlak voor het restaurant, waar alle genodigden bijeen komen, staat Tineke. In haar hand heeft ze een wit sportbroekje. Het broekje was eens van Frank Rijkaard, maar is net als zijn schoenen, trainingspak en t-shirt verloot. De opbrengst van de loterij gaat eveneens naar het Ronald McDonald Kinderfonds. Tineke kijkt som ber. „Ik dacht dat er een handtekening van Frank op. zou staan, kan ik die als nog krijgen?" Een man komt haar ver tellen dat Frank Rijk aard al weg is. Te leurgesteld bekijkt ze het witte broekje nog eens. „Ik hang het op in mijn slaap kamer. Rijkaard is terecht de winnaar van vanavond. Voor alles wat ie gedaan heeft." Michael van Praag, voorzitter van Ajax, begeeft zich zoals al tijd tussen de sup porters. Hij maakt voor iedereen tijd, gaat op de foto en is altijd bereid tot een goed gesprek. „He laas was ik vanavond verlaat. We hadden een vergadering bij de KNVB. Normaal zijn die be sprekingen rond acht uur afge lopen, maar vanavond liep het uit. Ik ben na afloop zo snel mo gelijk hier naar toe gereden", lijkt Van Praag zich te veront schuldigen. „En als ik dan bin- nenkom ben ik zo verschrikke lijk trots en blij dat iedereen hier zit." Wat hij ook liet blijken tijdens zijn toespraak tot het publiek. „Drie jaar geleden was dit er nog niet. Wat Ajax toen nog ontbrak was een Suppor tersvereniging. Want Ajax is na melijk niet van het bestuur, maar van jullie. En ik ben er trots op dat jullie hier zijn. Mijn vader zei eens: 'Aan de top ko men is moeilijk, maar er blijven is nog veel moeilijker.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 64