aja*ife BOBBY HAARMS De man met de langste successenreeks staat misschien wel het kortst van allen stil bij die prestaties. „Vandaag en gisteren was er de ontzettende vreugde en trots vanwege het behaalde kampioenschap. Haar moet alles weer in het teken staan van de finale van de Champions League in nen. Dat is Ajax. Een ander loopt na zo'n triomf drie dagen in de wolken, geldt de volgende dag op de training ai geen enkel excuus meer. V -- - §j jj MISTER AJAX Assistent-trainer Bobby Haarms heeft gemakkelijk pra ten. Van de 25 landskampioen schappen maakte hij er 'twaalf of dertien' bewust mee. In 1957 deed de ras-Amsterdam mer dat als speler. Misschien went succes wel gewoon. Dat blijkt niet het geval. „De titel pakken, is toch elke keer weer het hoogtepunt van het sei zoen. Je bent het hele voetbal jaar bezig om dat ene doel te bereiken. Het is toch onvoor stelbaar tot de beste ploeg van ons land te behoren. Steeds is die beleving precies hetzelfde." De glans van de schaal maakte bij 'Mister Ajax' al snel plaats voor de schittering van de Eu ropa Cup I. Tijdens één van de herhalingen van een eerdere fi nale van Ajax zei televisiecom mentator Herman Kuiphof'als- ie niet mooi is dan is-ie in ie der geval groot'. Volgens Bob by Haarms heeft de cup met de grote oren nog meer voor delen, want hij 'tilt zo gemak kelijk'. „Als je aan die beker denkt dan krijg je het weer warm. Het is eigenlijk onvoor stelbaar dat we binnen drie jaar van de middenmoot naar de Europese top zijn gestegen. Die opgang is ongelooflijk." Vaak wordt de rechterhand van Louis van Gaal geconfronteerd met vergelijkingen tussen het huidige Ajax en het gouden team uit de beginjaren zeventig. Hij maakte beide ploegen immers van dichtbij mee. Cabaretier Freek de Jonge stelde dat dit Ajax een collectief is zonder ve detten, terwijl de grootmacht van meer dan 20 jaar geleden toch vooral leunde op de geniali teit van Johan Cruyff. Haarms is het niet eens met die constate ring. „Net als toen hebben we nu ook een fantastische ploeg. Cruyff was misschien wel de ster, maar ook die kunnen niet zonder hun medespelers. Hij had ook erg goede voetballers om zich heen. Het spel is alleen an ders. Het is nu harder en sneller. Piet Keizer kan je niet vergelij ken met Mare Óvermars.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 51