REIZIGER MICHAEL AJAH.IFE strijden tegen Milan, de af straffing van Bayern in het Olympisch Stadion. Stuk voor stuk zijn het nu al historische wedstrijden. Maar voor Frank de Boer lag het hoogtepunt toch ergens anders. In het oude Griekenland, in Athene. „De sfeer daar", vertelt hij, „vond ik echt fantastisch. We speelden ook heel goed en wonnen in die heksenketel ge woon met 2-1Prachtig. En na tuurlijk, Milan uit was ook ge weldig. Dat waren voor mij echt de mooiste duels uit de Champions League." Hetzelfde toernooi had voor Frank de Boer ook een heel moeilijk moment in petto. Op het moment dat zijn ploegge noten de kwalificatie voor de finale moesten afdwingen, zat hij langs de kant. Geschorst. „Het hoort erbij, dat weet je. Maar wat was dat moeilijk. Al leen al het idee dat je niets kunt doen als het slecht gaat. Echt, je zit je soms op te vre ten. Maar gelukkig is het alle maal goed afgelopen. Maar ei genlijk kun je best stellen dat het hele seizoen één groot hoogtepunt is. Ja toch De topscorer van de familie De Boer kijkt serieus. Maar de binnenpret blijft. Claudio Canasta Frank de Boer grinnikt een beetje. Binnenpretje. De mooi ste momenten van de afgelo pen competitie kan-ie niet di rect noemen. En echt veel grappigs heeft-ie ook niet mee gemaakt. Voetbal aan de top is immers een serieus vak. Maar toch, de twinkeling in z'n ogen verraadt dat er iets is waaraan hij dit seizoen met plezier te rugdenkt. Lang aandringen hoeft niet. Daarvoor vindt Frank de Boer het zelf veel te leuk. „Het zijn de doelpunten", zegt hij uiteindelijk. „Negen heb ik er dit seizoen gemaakt." Voor een verdediger veel, laat hij er op volgen. Maar da's niet het belangrijkste. „Het zijn er meer dan Ronald heeft ge maakt. Die staat nu op vijf. Voor mezelf vind ik dat heel aardig. Als ze mij nou ook nog de strafschoppen laten nemen, wordt het helemaal leuk. Dan had ik nu op dertien, veertien goals gestaan." Leuk vond Frank de Boer ook de wedstrijd in Eindhoven, te gen PSV. Zoals dat duel bij de meeste Ajacieden in het ge heugen staat gegrifd. „We heb ben het daar toch altijd moei lijk, hadden de laatste jaren zelfs verloren. En nu werd het heel overtuigend I -4. Dat doet goed." De Champions League is voor Ajax sowieso een memorabel hoofdstuk in de geschiedenis van het seizoen. De twee wed- „Tja, dat was een lekker coun- tertje met alles erop en eraan, dat doelpunt had echt alles wat voetbal mooi maakt", aldus Reiziger. Ook over zijn eigen prestaties heeft de Amstelvener niet echt te klagen. „Het is dit jaar na tuurlijk prima gegaan. Zelfs een beetje boven verwachting, maar dat het snel kan gaan in het voetbalbalwereldje is maar weer eens bewezen." Over de toekomst wil de international nog niet al te veel nadenken. Voorlopig heeft Reiziger het in Amsterdam uitstekend naar zijn zin. „Ik heb nog een con tract van een jaar, daarna zien we wel verder." Sven Eric van Leeuwen Een glimlach van oor tot oor is in eerste instantie het ant woord van Michael Reiziger op- de vraag naar zijn hoogtepunt van het afgelopen voetbalsei zoen. „Het kampioenschap en de finale van de Champions League zijn voor mij natuurlijk de hoogtepunten van het jaar." De verdediger heeft overigens als enige alle wedstrijden van 2 begin tot het end meegespeeld. Zomaar een ander moment S waar Reiziger zichtbaar van ge- noot was het tweede doelpunt in de uitwedstrijd tegen MVV, o een doelpunt dat bij iedere o rechtgeaarde Ajacied nog op 2 het netvlies staat gebrand.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 43