RONALD DE BOER ajajufe Sven Eric van Leeuwen „Het is een prettig seizoen geweest." Frank Rijkaard blijft, zoals immer, nuchter onder de prestaties van het afgelopen seizoen. De vedet te noemt het seizoen pas echt geslaagd als er prijzen worden gewonnen. En wij weten inmiddels dat dat zo is. En hoe! Een ander pluspunt noemt Rijkaard de prettige sfeer bin nen de selectie. „Het is leuk om met de jongens op trai ningskamp te gaan, veel spe lers gaan echt goed met el kaar om, ze zien elkaar niet alleen als collega's maar als echte vrienden." Rijkaard merkt niet veel van de extra druk die Ajax door de buitenwacht wordt opge legd. „Het is natuurlijk lo gisch dat we zo in de belang stelling staan, we spelen dit jaar nu eenmaal goed. Wat mij wel opvalt, is dat het zo druk is bij de trainingen. Men sen komen met bussen uit het hele land om alleen maar even naar een training te ko men kijken. Dat is het enige, Voor de rest is het niet ex treem druk, dat zijn we in middels wel gewend." Gilberto Calcio De meest memorabele wed strijd uit de Champions League voor Ronald de Boer was die op de avond van 23 november in het Stadio Nereo Rocca in Triëst. In een confrontatie met Europa's alleenheerser van de laatste jaren toonde Ajax de voetbalwereld het spel van de 21 ste eeuw. „We hebben na tuurlijk meerdere goede wed strijden gespeeld. Het is im mers tot dusver een heel con stant seizoen geweest. Maar AC Milan is natuurlijk geen mis selijke ploeg. Zo'n duel heeft dan toch een andere dimensie dan één tegen FC Zwolle of iets dergelijks. Er was sprake van een overheersing door ons. De uitvoering was ook best aardig", zegt de allrounder met een combinatie van Westfriese nuchterheid en gevoel voor un derstatement. In competitieverband denkt Ronald de Boer met de fijnste gevoelens terug aan de topper tegen PSV in Eindhoven „Bin nen twintig minuten stonden we daar op een voorsprong van 3-0. Terwijl we daar altijd heel moeilijk winnen." Zijn uitverkiezing tot Voetbal ler van het jaar op het WCS- gala was natuurlijk persoonlijk zijn mooiste moment van de afgelopen maanden. Waar ie dereen Rijkaard als nummer één had verwacht, kozen de Boer's collega's toch voor de begaafde technicus. „Die on derscheiding deed me erg veel. Het is een grote eer die titel te krijgen. Vooral ook als je ziet welke voetballers in het verle den allemaal voetballer van het jaar zijn geworden." Over het dieptepunt van het af gelopen voetbaljaar hoeft de middenvelder niet lang na te den ken. „Mijn blessure. Daarvoor was ik juist goed bezig, maar daarna ben ik in mijn vorm ach teruit gegooid. Tussen half januari en half maart was ik er uit Een blessureperiode van acht weken is voor mij een lange tijd. Hoewel ik vooral als spits veel moet in casseren, heb ik in het verleden door kwetsuren maar weinig wedstrijden hoeven missen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 21