ajaxlife k weet niet of het zo'n mooie goal was. Vanuit het publiek zie je zoiets beter. Maar op het mo ment dat ik de bal raakte, wist ik wel al dat het zeer gevaarlijk zou worden. Als hij al niet rechtstreeks in de goal zou gaan, dan zou de keeper hem wel heb ben losgelaten, waarna één onze spitsen kon intikken. Zeker weten." EVEN WENNEN HET MOMENT VAN... Marcel van Hoof I Finidi George was één van de uitblinkers bij Ajax in de thuis wedstrijd tegen Bayern, een wedstrijd waar volgens Finidi „over tien jaar nog over ge sproken zal worden". Het Olympisch Stadion ontplofte bijkans toen Finidi vlak na de onverwachte Duitse gelijkma ker, na een passje van Over- mars en het overstapje van Lit- manen, met buitenkant rechts de bal in de kruising joeg en Ajax weer op voorsprong (2-1) zette. Over de uiteindelijke 4-1„Ajax speelde erg goed, ja. Mijn spel was rather well. Hoe ik aan die mooie traptechniek kom? Allereerst had ik natuur lijk al een goede voorzet. Maar ik blijf er op trainen, om het balgevoel te houden. Je moet constant blijven oefenen. Practice makes perfect." Het was wel even wennen voor George bij Ajax, tijdens zijn sta ge aan de vooravond van het seizoen 1993-1994. „Het Ajax- systeem is prachtig, maar inge wikkeld. Je moet veel bewegen zonder bal. Dat was ik in Nige ria niet gewend. Het tempo ligt bij Ajax veel hoger. Je moet snel spelen. Je moet strakke, lange passes kunnen geven. Dat deed ik voorheen nooit." En wat hij vroeger ook nooit deed is zwaaien naar het pu bliek. Tegenwoordig is het praktisch altijd raak als Ajax een corner neemt. Allereerst is daar dat ontspannen, niet al te snelle, maar uiterst stijlvolle drafje richting hoekpunt, bege leid door de roep van het pu bliek: 'Finidi, oohoo'. En dan zwaait de Nigeriaan richting tribunes. Altijd. Finidi George is de eerste TIJDENS een wed strijd zwaaiende voetballer. Hij schiet in de lach als ik over het gewapper begin. „Het pu bliek roept je naam, waardeert je, dus dan laat ik zien dat ik dat op prijs stel." Maar, na enig aan dringen: „Ik doe het inmiddels óók, omdat ik merk dat het pu bliek dat zwaaien leuk vindt. Daar speel ik op in."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 15