KAMPIOEN M met elkaar. Je moet het van je vrien den hebben. Toen we nog in de Ne derlands competitie speelden kwam het hele team regelmatig bij ons eten. Het leek wel een kantine." Rick Koulen de andere kleine van de Admirals, 1.82 hoog en 90 kilo zwaar, is in Nederland beter bekend als atleet. Nu is hij de hardste hitter van de Nederlandse League. Aan zijn basissnelheid als atleet ontleend Rick zijn mooiste moment: „het is de be doeling dat de kicker de bal ver in de achterlines van de tegenstander pro beert te schieten. Ik zat in het 'kick- off team' en tackelde een speler die na de kick de bal net had gevangen. Hij wist niet wat hem overkwam. Welkom bij American Football, zei ik nogAcht uur denk je, eet je en doe je American Football", mijmert Rick Koulen, in zijn andere leven is Rick verpleegkundige op een ambu lance. Leo Molle jr. is met zijn 2.03 meter de langste speler van het Ne derlandse viertal en weegt 112 kilo. De boomlange Offensive Lineman heeft zich d.m.v. een beurs in Amerika het American Footballen eigengemaakt. „De Offensive Linemen creëert de gaten voor de aanvallers. Wanneer een Running Back weinig wordt neergehaald, ben ik trots, want dan doe het goed. Ik weet nog goed, de eerste keer dat ik mij interesseerde voor het spel, ben ik anderhalf uur bezig geweest met mijn uitrusting. En nu, nu ben ik één van de vier geselecteerde Nederlan ders en daar ben ik trost op. Vroeger was het voetbal, voetbal en nog eens voetbal. Maar nu, nu is het football, football en nog eens foot ball." Je zou alles wel willen uitleggen van dit fantastische spel en zijn spellers, maar Ajax-Life heeft een beperkt aantal pagina's. Ik hoop toch dat de lezer nu iets meer weet van de 'Am sterdam Arena' spelers, dan voor het lezen van dit artikel. De Amster dam Admirals zijn samen met Ajax de enige twee teams die veelvuldig gebruik zullen maken van deze 'Are na'. Voor de één 'Amsterdam Are na', voor de andere het 'Ajax-Sta- dion'. Op 8 april het 'Olympisch Sta dion': „American Football the co ming sport in Nederland, geef onze sport een kans en wees niet bevooroor deeld (Leo Molle jr.)." Computerweg 5, Postbus 1263, 3600 BG Maarssen, Tel.: 03465 - 58999, Fax: 03465 - 58900 Pinksterbloemstraat 2, Postbus 7, 9288 ZG Kootstertille, Tel.: 05121 -5678, Fax: 05121 -5666

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 62