COLUMN •VAN PRAAG AJAJ1IFE De dag nadat Ajax door Feijenoord was uitgescha keld in het Amstelcuptour- nooi sprak ik op een regioavond in Friesland. We waren te gast in het prachtige Abe Lenstra stadion in Heerenveen. Toen ik mijn auto par keerde zag ik aan een haastig op een ruit geplakt papiertje dat men begonnen was met de voorverkoop voor de wedstrijd van Heerenveen tegen...jawel, Feijenoord. Toen schoot er toch wel wat door me heen, temeer daar enkele Heeren- veners me meewarig aankeken en wellicht dachten dat ik ook een kaartje kwam kopen. Het werd weer een memorabele avond, want is het niet geweldig om 400 Ajacie- den gade te slaan die door Heerenveners in het Abe Lenstra stadion rondgeleid worden, Is het dan geen leuk gezicht om ongelovige Friezen door de ramen te zien turen, hun vragende ogen gericht op de twee levensgrote Regiovlaggen van de Ajax Supporersvereniging welke aan de muur in de grote zaal bevestigd zijn! De voorzitter van Heerenveen, de heer Rie- mer van der Velden en zijn vrouw, toon den zich een prima gastheer en gastvrouw. Ze bleven de gehele avond bij ons en luis terden aandachtig naar wat ik onze sup porters te vertellen had. Ook zij genoten van de dia's van het nieuwe stadion. Ik vond het heel bijzonder, dat de ene voetbalclub de gastheer van de suppor tersvereniging van een andere dub was en realiseerde me tegelijkertijd met een ge voel van spijt, dat zoiets in ons land waar schijnlijk een zeldzaamheid is. Het is een voorbeeld van hoe het eigenlijk zou behoren te zijn: twee keer per sei zoen eikaars tegenstander op de groene mat, maar daarnaast vrienden. Ik ben trots op Heerenveen tot onze vrienden te mogen rekenen en tot hun vrienden te mogen behoren. Het hoogste punt van het nieuwe stadion is inmiddels bereikt en men vangt nu aan met de bouw van de tribunedelen. Eén en ander dient voor de bouwvakantie gereed te zijn, dus er valt de komende maanden veel te zien. Ik raad u dan ook aan om u in te schrijven voor de door de supportersvereniging ge organiseerde rondleidingen welke binnen kort aanvangen. In het weekeinde van 4 en 5 juni vindt weer het jaarlijkse Supportersvoetbaltoernooi plaats en het leek me goed u daar nu al op te wijzen. Het is immers de gelegenheid bij uitstek om als Ajacieden onder elkaar een gezellig weekeinde te beleven. Zet deze dagen dan ook alvast in uw agenda. De laatste loodjes wegen het zwaarst en dat geldt ook in het voetbal. Ik vind dan ook dat velen te gemakkelijk denken over het winnen van de Champions League en het behalen van het kampioenschap van Nederland. Te vaak word ik voor een wedstrijd door mensen aangesproken die menen dat het wel even 5-0 zal worden. Een voetballer is echter geen jukebox waar men een gulden instop en dan doet-ie het weer. We hebben te maken met topsport welke door mensen wordt uitgevoerd, mensen die zich telkenmale opnieuw dienen op te laden voor de vol gende wedstrijd. Door een te overmoedi ge houding leggen we te veel druk op ons team en dat is niet goed.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 5