DENNIS SCHULP EEN DOELPUNT DOET ALLES VERGETEN! C LnnJ ajaxlife Dennis Schulp (18-01-1978) is een speler waar voor je als voetballief hebber naar de velden gaat. Spelend in de spits van de AI laat hij weke lijks zijn kunsten zien. Overtredingen beant woordt hij met doelpun ten, want een doelpunt zorgt ervoor dat je het schoppen vergeet! Bij welke club ben je be gonnen met voetballen en sinds wanneer speel je bij Ajax? "Ik ben met voetballen begon nen bij de Volewijckers, een club uit Amsterdam-Noord. Op mijn tiende jaar heb ik de overstap naar Ajax gemaakt." Hoe ben je bij Ajax terecht gekomen? "Janny van Veen heeft me op een toernooi zien spelen. Ik ben toen gevraagd om naar Ajax te komen. Ik heb geen proefwedstrijd moeten spelen, ik mocht meteen bij Ajax ko men spelen." (janny van Veen is één van de scouts die ervoor zorgen dat de talenten bij Ajax terecht komen, red.) Wat doet het je om voor Ajax uit te mogen komen? "Ik vind Ajax een fantastische club en ben trots dat ik voor zo'n club mag uitkomen." Heb je naast Ajax ook nog tijd voor andere hobby's? "Ik heb eigenlijk alleen nog tijd voor school, maar dat is -vele zullen het met mij eens zijn- natuurlijk geen hobby van me. Er blijft eigenlijk alleen in de vakantie tijd over om andere dingen te doen." Valt het voetballen bij de club uit de Meer goed te combineren met school? "Bij Ajax hecht men heel veel waarde aan school. Je krijgt van Ajax uit studiebegeleiding, dus is het samen goed te doen, voetballen en studeren dus." Wat moet je doen en laten om zoals je nu presteert te kunnen blijven presteren bij Ajax? "We trainen met de Al zes maal per week. Op maandag en vrijdag trainen we één keer, op dinsdag en donderdag trai nen we twee keer. Om goed te presteren moet je op de trai ningen goed luisteren en kijken naar de trainer en naar andere spelers. Wat je op de training geleerd hebt, moet je vervol gens in de wedstrijd ook naar voren kunnen brengen. Verder moet je genoeg rust nemen en risico's uit de weg gaan. Je moet geen dingen gaan doen, waar je geblesseerd door kunt raken." Zoals in de inleiding al ge zegd is, speel je in de spits. Is dit je favoriete plaats in het team of sta je graag ergens anders? "De spitspositie is inderdaad mijn favoriete stekkie. De plaats van mid-mid vind ik ook leuk, omdat je daar veel ruimte krijgt om te voetballen." Is het zwaar om in de spits te spelen? "Ik vind het vooral erg leuk. Je krijgt natuurlijk wel veel over tredingen van je tegenstanders te verduren, die proberen je hoe dan ook uit de wedstrijd te spelen. Tijdens de wedstrij den krijg ik dan ook regelmatig een paar schoppen, maar die vergeet je na een doelpunt vanzelf. Ook laat je door een doelpunt zien dat je beter bent dan je directe tegenstander." Wat zijn je sterke en zwakke punten? "Ik ben balvast en kan goed koppen. Mijn zwakke punt is, dat ik vaak te lang blijf wachten voordat ik terug ga om mee te verdedigen." Wat zijn de vooruitzichten met de Al? Kampioen zijn jullie al geworden, dus wat blijft er voor jullie dit seizoen dan nog over? "Op de landelijke jeugd-voet- baldag spelen we met de Al tegen de jeugd van Anderlecht. Die wedstrijd willen wij na tuurlijk graag winnen. Verder gaan we 30 april met het team naar Japan, ik hoop dat het een leuke reis wordt waar we on getwijfeld een aantal nieuwe ervaringen op zullen doen." Wat verwacht je van het volgend seizoen? "Omdat ik eerste-jaars A-juni- or ben, verwacht ik nog een jaar in de Al te blijven spelen. Volgend jaar verwacht ik een nog beter team dan hetgeen dat we nu hebben. We zijn dan nog meer ingespeeld. Er spelen dit jaar namelijk naast mij nog 5 eerste-jaars mee en wij mo gen dus volgend jaar ook nog voor de Al uitkomen. En hoe het daarna loopt, ach ja, de tijd zal het leren." Dennis bedankt namens de jeugdredactie van Ajax-Life voor dit snelle interview en alvast een goede reis naar Japan. Daniëlle Christiaanse en Theo Borsen

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 53