AJAJIIFE BLESSURES weten. "Joure" glimlacht, wijst naar het speelveld en merkt fijntjes op: "Nee hoor, dat is het mooiste vak." De rust van vak M staat in schril contrast met de hysterie die op F uitbreekt, als Lit- manen daar na de pauze de trappen be klimt. Het is alsof we in de Kalverstraat lo pen en vanuit een doorsnee maandagmor gen ineens een gemiddelde Koninginnedag binnenwandelen. Even denkt de Fin be nauwd aan zijn gekwetste enkel, maar al snel krijgen de fans door, dat het niet in hun belang is, de ster plat te walsen. Handtekeningen, handtekeningen en nog eens handtekeningen. De rechterenkel is dan wel genezend, voor de gesteldheid van Litmanen's rechterhand moeten we ernstig vrezen na drie kwartier op F. Seizoenkaar ten, programmaboekjes, sjaals, toegangs kaarten, overal moet de donkerharige ve dette zijn krabbeltje op zetten. "Joure" probeert eerst nog wat tegen te sputte ren. Zegt een paar keer zachtjes dat dit echt de laatste handtekening was en meldt tot drie keer aan toe: "Zo, en nü even de wedstrijd bekijken". Maar er is hem geen rust gegund. Zijn lot in vak F is schrijven tot hij er bij neer valt. Toch heeft Litmanen het erg naar zijn zin. "De herdertjes" zingt hij uit volle borst mee en na het horen van de overtuiging, die Litmanen in zijn "Ajax" legt, ben ik er zeker van, dat hij hier nooit meer weg gaat. Ajax won met 3-1maar voor het score bord had niemand oog. "Joure" Litmanen deed zondag 5 februari op de tribune meer voor het Ajax-gevoel, dan dat hij met een hattrick aan de andere kant van de hekken had kunnen doen. Het tussen de supporters volgen van een wedstrijd door een Ajax-spe- ler is dan ook een goed initiatief dat navolging ver dient. Op deze manier wordt de afstand tussen de "godenzonen" en de sup porters weer een stukje kleiner. En zegt de voorzit ter niet altijd dat Ajax ook van ons is? Zonder supporters is de club niets. Geen motivatie en in spiratie voor de spelers, geen sfeervolle beelden op de tele visie en dus ook geen spon sors. Dat hebben ze bij Ajax, als enige club van Nederland, goed begrepen. En ondanks de massale vraag om handtekeningen, werd het geen moment echt te gek rond Litmanen. En als meerdere spelers bij eventuele bles- Jari's beel tenis werd vereeuwigd op een echte postzegel. sures wedstrij den op een vak zouden meemaken, dan zal die druk te waarschijnlijk zelfs nog veel meer afne men. Bovendien komen de spelers er zo achter wie er wekelijks, of eigenlijk twee maal per week, helemaal uit hun dak gaan voor Ajax. Ze ondergaan persoonlijk wie die "twaalfde man" nou eigenlijk vormt. Voor supporters is er natuurlijk niets mooier dan van hun idolen live commen taar op de wedstrijd vanuit het eigen vak te horen. Bovendien ondervinden op hun beurt de supporters dat de mens achter de speler ook een heel gewone jongen is die zich niets te goed voelt om op de tri bune een praatje te maken met niet-spe- lende Ajacieden. Het zou dan ook een goede zaak zijn als een volgende speler ten gevolge van dit initiatief een ander vak be zoekt, zodat iedereen de gelegenheid krijgt eens samen met een speler-op-non- actief de wedstrijd te zien.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 44