EDACTIE INHOUD 5 6 18 20 31 55 57 60 62 AJAX.IFE Ajax 5 2 Leed- r Q Nog nooit werd zijn naam zo veelvuldig en hard ge scandeerd: Louis van Gaal. De ondersteunende spreekkoren richting Ajax-trainer waren opmerkelijker dan de goede en eenvoudige 3-0 overwinning die Ajax half maart in het sfeervolle Olympisch Stadion op Haj- duk Split behaalde. De Ajax-coach is immers niet over dreven populair bij de supporters. Niet omdat hij zijn vak niet zou verstaan, integendeel: aan zijn enorme kwaliteiten twijfelt niemand, maar omdat hij "arrogant" zou zijn. Nou verwarren mensen wel vaker een eigen mening of zelfvertrouwen met arrogantie, dus daar stoort Louis zich gelukkig niet aan. Wat hem wel geraakt moet hebben, waren de gezan gen van de Feyenoord-fans over zijn overleden vrouw, een week eerder in datzelfde stadion. Die waren, zoals iedereen op zich terecht riep, verschrikkelijk (en) sma keloos. Maar die reacties typeren de kortzichtige voetbalwe reld óók. Michael van Praag dreigde met een stadion verbod voor Feyenoord-fans, daarmee de zaak van zich vocaal misdragende supporters gemakshalve maar weer bij één club deponerend, terwijl bijvoorbeeld de Ajax-fans er ook wat van kunnen: zo moeten homofie len en transseksuelen het vaak ontgelden, "steek die vlag maar in je reet", ook het "F-side-publiek" heeft een heel scala aan laag-bij-de-grondse "humor". Maar omdat Youp van 't Hek nou ineens over die Feye- noord-gezangen valt, valt de hypocriete voetbalwereld hem ongenuanceerd bij en roept en masse ach en wee. Want zo hoort men nou eenmaal te reageren. Feye- noord biedt wanhopig haar excuses aan, iedereen toont zich diep geschokt en gaat vervolgens na enkele weken weer gewoon over tot de orde van de dag: Ajax-fans zingen "joden worden kampioen" en hun col lega's van de tegenpartij hebben daar weer een variant op. Voetbal trekt veel stoer groeps- en typisch macho-ge drag aan; dat zal helaas altijd wel zo blijven. Zeker in Nederland, waar de harde kern supporters (ook die van Ajax niet) niet overdreven vaak uitblinken in fijn zinnig of origineel, humoristisch gezang, waar dat laat ste wél in Groot-Brittannië gebruikelijk is. Ajax-Life probeert het voor alle Ajax-fans wat genuan ceerder, met in dit nummer onder andere een ver broedering tussen Hajduk- en Ajax-supporters (zo kan het ook!) en een terugblik op tien jaar Danny Blind bij Ajax. De sympathieke Ajax-aanvoerder vertelt heel verstandig over het wel en wee bij "zijn" club. En dan is voetbal, ondanks alles, fantastisch. Omdat voetbal (en zeker dat van Ajax) óók met de hersens gespeeld wordt. Nu de wereld er omheen nog. mm fimi OFFICIEEL ORGAAN VAN DE ^qfi^AJAX SUPPORTERSVERENIGING 2e jaargang nummer 2. april 1995 Ajax - Life verschijnt 6 keer per jaar en wordt gratis toegezonden aan de leden van de Supportersvereniging Ajax. Redactieadres Ajax-Life, Postbus 22944. I 100 DK Amsterdam telefoon 020-6959590 telefax 020-6959469 Hoofdredacteur Nico Smith Eindredactie Claudio Canasta Marcel van Hoof Kernredactie Ajax-Life Bettina Jacobs Jeroen Kleijne Gilberto Calcio Jacqueline Dieleman Hans Henrotte Jeugdredactie en overige medewerkers Bram van Barneveld Annerieke Kroeze Math Wijnands Eric de Jager Sabrina Schel Daniëlle Christiaanse Ereleden Dennis Bergkamp Wim Jonk Stefan Pettersson Fotografie Louis van de Vuurst e.a. Omslag Joep Buijs Uitgever Bosch Keuning nv Postbus 13740 AA Baarn Telefoon 02154-823II Telefax 02154-11431 Losse verkoop Ajax-Life is te koop bij geselecteerde boek handels. Losse nummers zijn te bestellen bij de uitgever door overmaking van 5per nummer en 3 - aan verzendkosten op re keningnummer 55.27.20.674 t.n.v. Ajax-Life. Ledenadministratie Postbus 22944 I 100 DK Amsterdam Telefoon 020-6959590 Ajax Supporters Info lijn 06.350.350.11 Ontwerp Bosch Keuning (Ronald Wassink) Vormgeving, zetwerk, litho grafie, druk en afwerking Grafische bedrijven Bosch Keuning Postbus I, 3740 AA Baarn Advertentieverkoop Bosch Keuning Postbus I. 3740 AA Baarn Fatima van Dorresteijn, Thea Warmer Telefoon 02154-82348/82340 Fax 02154-82344 Supportersvereniging Ajax Bosch Keuning nv Column Van Praag Danny Blind Citaten van 10 jaar Ajax Frank Rijkaard een knallend afscheid Gerard van der Lem de rechterhand van Louis van Gaal Speler van het jaar Kampioen onder de kampioenen JU 'Joure' -JQ Litmanen J f Te gast op vak M Puzzel 43 Ajax Mini's 46 Schelto PatijnS 1 het Ajax gevoel op de electronische snelweg Ronald Mc Donald kinderfonds voor het goede doel American Football Voetbal tempel Amsterdam Arena Voorbeeld functie Ajax En verder: Regionieuws 15, 34, 45 Jeugdhoek 22, 49 Inside News 25 Supporterspraat 27, 29 een andere manier vermaak 3 Ik wil even zeggen een overpeinzing

Ajax Life (vanaf 1994) | 1995 | | pagina 3